NATO sa vojenskými cvičeniami v Čiernom mori snaží vydierať Rusko

Foto: Screenshot The National Interest

Svetoví analytici sa predbiehajú v komentároch a snažia sa odhadnúť, akým smerom sa v súčsnosti budú vyvíjať rozhádané vzťahy medzi USA a Ruskom a USA a Čínou. V ostatnom čase z Bieleho domu a Pentagonu hromžia na Rusko a Čínu. Občas, ako dokladuje aj americký portál The National Interest, používajú iné metódy, tzv. „praktické ukážky.“ Jednou z takýchto „praktických ukážok“ sú aj vojenské cvičenia v Čiernom mori blízko ruských brehov. Ako vždy „mierumilovné“ NATO predvádza napínanie svalov.

Experti portálu The National Interest sa domnievajú, že namiesto hlasných vyhlásení a vyhrážok na adresu „nepriateľov“, Severoatlantická aliancia občas používa aj „jazyk taktických cvičení.“ Poukazujú na to, že vojenské cvičenia NATO v Čiernom mori, v blízkosti ruských hraníc, treba považovať za „signál Západu pre Rusko.“ Podotýkajú, že aj napriek veľmi komplikovaným vzťahom medzi Washingtonom a Pekingom, Biely dom aj Pentagon za svoju prioritu považujú predovšetkým „zdržovanie Moskvy“ a nie Číny.

Autori článku uvádzajú, že cieľom vojenských cvičení NATO v Čiernom mori, na ktorých sa zúčastnil aj smutno-slávny a v svetových médiách často zosmiešňovaný torpédoborec „Donald Cook“(incident s ruskou stíhačkou a zbabelé konanie americkej posádky, vojenského letectva a ďalších lodí členských krajín Severoatlantickej aliancie), bola koordinácia činnosti spojencov v aliancii s rôznymi vojenskými prostriedkami.

„Spojenie lietadiel, ktoré poľujú na ponorky s prostriedkami vzdušnej rozviedky a torpédoborcami Vojenského námorníctva, otvára nové taktické možnosti pre operácie NATO, za účelom monitorovania ruských ponoriek a ďalšej činnosti na mori,“ uvádzajú autori článku. Vysvetľujú, že ruské ponorky sú podľa nich určite vyzbrojené okrídlenými strelami typu „Tomahawk,“ ktoré sú veľkou hrozbou pre spojencov USA.

Experti portálu sa domnievajú, že spolupráca lietadiel P-8 Poseidon s americkými ponorkami, zbaví Rusko existujúcich výhod, pretože vojenské prostriedky NATO dokážu objaviť a zaútočiť na ponorky nepriateľa v rôznych hĺbkach. „V Rusku by si mali uvedomiť, že NATO monitoruje jeho činnosť a môže klásť odpor. Preto vojenské cvičenia NATO v Čiernom mori na čele s dobre vyzbrojeným „Donaldom Cookom“, treba považovať za vážne varovanie na adresu Ruska,“ zdôrazňujú autori článku.

Pritom ako vždy, americkí komentátori vôbec neberú do úvahy druhú stranu mince. Pre nich je absolútne normálnou vecou to, že vojenské námorníctvo a letectvo členských krajín NATO, provokatívne organizuje vojenské cvičenie vo vzdialenosti pár kilometrov od brehov Ruska. Určite by všetky „demokratické“ svetové média a politici hromžili na Rusko, keby zorganizovalo podobné cvičenia niekde blízko brehov Nemecka, Veľkej Británie alebo USA. To je neprípustné, to si nevedia ani predstaviť.

Západní politici a média sa tiež často čudujú, že ruské letectvo a námorníctvo odháňa „kolegov“ z NATO, keď sa príliš približujú k ruským hraniciam vzdušnou alebo morskou cestou. Zasa je to iba o tom, koho na Západe považujú za agresora. Mierumilovné NATO vytvorilo základne na celom svete, obkľúčilo Rusko a tvári sa, že takto obhajuje mier. Ruský „agresívny medveď“ sedí vo svojom brlohu a iba odháňa naňho útočiacich „priateľov“. A vraj agresor, hm. Všetko je postavené na hlavu a platí dvojaký meter. A toto sú  hlavné výdobytky tzv. „západnej civilizácie“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) The U.S. Navy Just Sent Another Warning Message to Russia, The National Interest, 6.12.2020

(2) The U.S. Navy Just Sent Another Warning Message to Russia, Defence aviation post, 8.12.2020

(3) US Navy just sent Another Warning Messages to-Russian & China After Increased Their Aggressiveness, https://www.youtube.com/watch?v=f4vkN9dDbTU, 7.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply