Nemecká poslankyňa varovala Berlín, aby nezhoršoval vzťahy s Moskvou

Foto: Welt

Protiruská hystéria v poslednom období nabrala doposiaľ nevídané obrátky. Určite pandémia koronavírusu s tým nemá nič spoločné – je to iná choroba. Zaoceánski a euroúnijní politici, analytici a média, sa akoby odtrhli z reťaze a bezdôvodne útočia na Moskvu, vymýšľajú otvorené lži, prekrúcajú fakty a robia všetko, aby si na dlhé roky zhoršili vzťahy so slovanským štátom. Transatlantický marazmus dosiahol vrchol. Alebo aj nie? Môže mať európska „psychiatria“ ešte väčší rozsah?

Veľká časť amerických a európskych „jastrabov“ bola rozčarovaná konaním prezidenta USA Joeho Bidena počas jeho stretnutia s Vladimírom Putinom, ako aj výsledkami tohto summitu, pretože, podľa nich Biden nedostatočne útočil na Putina. Pomaly ho začnú nenávidieť, ako aj Donalda Trumpa, ktorý sa za štyri roky vyznamenal tým, že nerozpútal ani jednu vojnu a mal tú drzosť, že neútočil a nenadával Putinovi. Ak to pôjde takto ďalej, už aj Joe Biden, aj napriek jeho zarytej protiruskosti, bude považovaný za agenta Kremľa.

Najzreteľnejšie je celý tento protiruský marazmus viditeľný na príklade Nemecka. V poslednom období tak silnejú dva úplne protirečivé prúdy: na jednej strane časť politikov podnikateľov a verejnosti chce zlepšenie vzťahov s Ruskom kvôli vlastnej bezpečnosti a úspešnému hospodárskemu vývoju, ku ktorému nepochybne prispeje prevádzka Severného prúdu-2 a na druhej strane ďalšia polovica politikov, ktorá je nakazená mimoriadne nebezpečným rusofobským a transatlantickým „vírusom“, vyzýva k útokom na Rusko.

Predstavitelia zdravých síl Nemecka varujú vládu, aby ani nepomýšľala na protiruské opatrenia, pretože sa to skončí katastrofou pre Berlín. Poukazujú na to, že určité sily rozdúchavajú v krajine protiruskú hystériu, vymýšľajú nekonečné obvinenia, ktoré sa vôbec nezakladajú na skutočnosti, prezentujú otvorené lži a dokonca vyzývajú k použitiu sily, aby „usmernili ruského agresora“, aj keď v danom prípade zúfalú a chorú agresiu prejavujú práve nemeckí „liberáli“.

Nemecká poslankyňa Sevim Dagdelenová je presvedčená, že isté sily v Berlíne skutočne pripravujú útok na Moskvu a vôbec sa nepoučili z histórie, nevedia si predstaviť, akým totálnym krachom pre Berlín by sa znovu skončil ozbrojený konflikt Nemecka a Ruska. Poukázala na silnejúcu agresívnu rétoriku proti Moskve zo strany súčasnej vládnej garnitúry, ktorá možno takýmto spôsobom chce ovplyvniť voličov vo volebnej kampani pred blížiacimi sa septembrovými voľbami v Nemecku.

Nemecká poslankyňa podotýka, že súčasná vláda ani neskrýva svoj negatívny vzťah voči Rusku. Celá vec sa dostala až tak ďaleko, že nemecký minister obrany otvorene označuje Rusko za nepriateľa, aj keď na to nemá žiadne dôvody a Rusko naopak chce spolupracovať s Nemeckom na viacerých projektoch, predovšetkým na prevádzke Severného prúdu-2 a dodávkach ruského plynu do Európy. Tvrdenia o „agresii“ Moskvy nemajú žiadnu logiku a rozum: prečo by mala záujem o hádky s Nemeckom?

Sevim Dagdelenová podčiarkla, že podobné konanie vládnej štruktúry poškodí predovšetkým Nemecko. Poukázala na to, že isté sily úmyselne vytvárajú obraz nepriateľa a ohovárajú Moskvu. Podčiarkla, že v médiách rozpútali cielenú kampaň za účelom poškodenia vzťahov s Ruskom, vytvárajú z Kremľa obraz hlavného nepriateľa krajiny. Skúsená politička vysvetľuje, že vyvolávanie hystérie je podriadené jasnému cieľu – príprave ozbrojenej výpravy proti Rusku. Varuje, že pre Nemecko sa to zle skončí.

Sevim Dagdelenová podotýka, že súčasná vláda nemá záujem na normalizácii vzťahov  s Ruskom, ale naopak chce ich maximálne zhoršiť. Tvrdí, že nemecké média si úplne poplietli smer a v krajine vznikol obrovský problém s dodržiavaním slobody slova a médií. Poukazuje na to, že každého, kto nevyzýva k útokom na Rusko, alebo nežiada konfrontáciu, hneď označujú za „ruského agenta“, aj keď dotyčný iba hovorí o normalizácii vzťahov medzi Nemeckom a Ruskom, vlastne o normálnych vzťahoch, ktoré sa majú udržiavať medzi všetkými štátmi sveta. Pripomína to ukrajinské reálie: kto neskáče, ten je „moskaľ“.

Blížiace sa parlamentné voľby v Nemecku možno čiastočne zmenia situáciu v krajine, ale sotva sa dá očakávať, že nová vláda bude príliš meniť svoju orientáciu v medzinárodnej politike a teda určite nedôjde z značnému zlepšeniu vzťahov s Ruskom. Možno aspoň nedôjde k ďalšiemu zhoršeniu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Linke-Abgeordnete Dagdelen wirft Regierung „Vorbereitung eines Krieges gegen Russland“ vor, Welt, 22.6.2021
(2) Linke-Abgeordnete Dağdelen: Bundesregierung stellt Weichen für Krieg gegen Russland, Linke Zeitung, 25.6.2021
(3) Linke-Abgeordnete Dagdelen wirft Regierung „Vorbereitung eines Krieges gegen Russland“ vor, MSN, 22.6.2021
(4) Linke-Abgeordnete Dagdelen wirft Regierung „Vorbereitung eines Krieges gegen Russland“ vor, Daily Advent, 22.6.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár