Nemecká vláda si myslí, že Facebook cenzuruje nedostatočne a mal by viac

· Čas čítania: 2 min.
foto: shutterstock

Vláda Spolkovej republiky Nemecko, ktorú si zvolilo zmasírované nemecké obyvateľstvo, opäť uvádza, že chce zintenzívniť reguláciu obsahu sociálnej siete Facebook. Tvrdí, že uplatňované taktiky nestačia na to, aby zabránili šíreniu tzv. nenávistných prejavov, v preklade nesúhlasných vyjadrení na adresu vlády, Bruselu, NATO, migračnej politiky, súčasných opatrení, vakcinácie proti koronavírusu atď.

Členovia nemeckej garnitúry tak reagujú na kampaň, ktorú odštartovali progresívne a neomarxistické hnutia v USA, a tie by svojich názorových oponentov (hoci to otvorene nepovedia, iba občas im niečo ujde na Twitteri) najradšej rovno zatvárali do gulagov. Tieto hnutia hovoria, že sociálna sieť Facebook „neprispieva v boji proti nenávistným prejavom“ a zároveň naliehajú na inzerentov, aby ukončili spoluprácu s Facebookom, kým nebude všetkých cenzurovať ako sa páči progresívcom a neomarxistom.

 Organizátorov bojkotu prijal globalista Mark Zuckerberg (zmýšľaním ako jeden z nich) osobne a rozprávali sa o konkrétnych plánoch platformy v boji proti rasizmu a nenávisti. Na základe uvedeného aj nemecká vláda plánuje implementáciu zákonov, ktoré by jej umožnili viac participovať na regulácii obsahu a diskusie, pretože Merkelovej svorke momentálny stav nestačí.

 Nemôžeme akceptovať skreslenie a otrávenie verejnej diskusie,“ konštatovala nemecká ministerka spravodlivosti a (tváriaca sa ako) sociálna demokratka Christine Lambrechtová s odkazom na tých, ktorí nesúhlasia s predvádzanou politikou. Proti častejším zločinom cudzokrajných prisťahovalcov sa nepredkladajú žiadne návrhy, avšak vláda nedávno prijala ďalší zákon, ktorý stanovuje, že sociálne siete musia informovať federálnych prokurátorov o obsahu, ktorý propaguje myšlienky „pravicového extrémizmu a online nenávisti.“

 Tieto opatrenia (spolu s tými, ktoré umožňujú mazanie komentárov do 24 hodín) v Nemecku boli dôrazne kritizovane obhajcami slobody prejavu. Samozrejme, aj tí boli okamžite označení za nenávistných, rasistov a extrémistov.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Pramene:

[1] Civil rights groups meet Facebook’s Zuckerberg, leave unimpressed; Bloomberg/Los Angeles Times, 7.7.2020

[2] Facebook-Werbeboykott: Wie Unternehmen in Deutschland reagieren; T3N Digital Pioneers, 1.7.2020

[3] Social Media: Der Werbeboykott gegen Facebook und seine Folgen; autor: Sebastian Hofer; Profil.de, 4.7.2020

[4] Germany’s hate speech law gets stricter, raises privacy concerns; Reclaim the Net, 19.6.2020

[5] Gesetz gegen Rechtsextremismus und Hasskriminalität beschlossen; Deutscher Bundestag,18.6.2020

[6] Germany fines Facebook for under-reporting complaints; autor: Thomas Escritt; Reuters, 2.7.2019

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár