Nemecké tajné služby varujú, že ľavicoví extrémisti Antifa infiltrovali klimatické hnutie

zdroj : Shutterstock

Nemecké bezpečnostné služby upozornili, že extrémisti z (podľa FBI) teroristickej organizácie Antifa začali infiltrovať skupiny, ktoré hovoria o záchrane planéty, aby získali legitimitu a šírili svoju protištátnu, anarchistickú ideológiu.

Federálny úrad na ochranu ústavy (BfV) a ďalšie agentúry tvrdia, že existujú dôkazy o pokusoch ľavicových extrémistov radikalizovať miernejšie skupiny v oblasti klímy. Jedným z takýchto hnutí je Fridays for Future (Piatky pre budúcnosť), v čele ktorého je mediálne protežovaná a dôkladne marketingovo „naštelovaná“ aktivistka Greta Thunbergová.

Vlani označil BfV skupinu Ende Gelände za krajne ľavicovú, extrémistickú skupinu, pričom vedúci berlínskej pobočky BfV uviedol, že táto skupina „agituje proti politickému systému spolkovej republiky a zasadzuje sa za zmenu systému, nie zmenu klímy“. Ende Gelände sa preslávila protestmi v povrchových baniach hnedého uhlia v celom Nemecku, vrátane Hambachu v roku 2018, kde malo dôjsť k násiliu voči polícii a porušeniam zákonov o vstupe do baní.

Správa nie je prvou, ktorá hovorí o spájaní násilného extrémizmu s klimatickým aktivizmom. V júli minulého roka sa odfotila samotná Greta Thunbergová v tričku Antifa. Jej marketingový tím však usúdil, že nešlo o vhodný krok, preto jej napísali ľubozvučné ospravedlnenie, ktoré vzorovo prečítala. Mediálnym miláčikom sa stačí ospravedlniť, kým s inými by sa podobné prepojenia viezli celý život.

Zdroje:

[1] Linksextremisten suchen Anschluss; autor: Kristian Frigelj; Die Welt, 2.6.2020

[2] Yesterday I posted a photo wearing a borrowed T-shirt that says I’m against fascism. That T-shirt can apparently to some be linked to a violent movement. I don’t support any form of violence and to avoid misunderstandings I’ve deleted the post…; Greta Thungerg (Twitter), 26.7.2019

[3] Thank you Greta Thunberg & The 1975 – “Everything needs to change”; Extinction Rebellion, 25.7.2019

[4] U.S Antifa Riots: The weaponization of democracy; Citizen Daily, 7.6.2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply