Nemecko 2019: Disent na vracia. Žiada Zmenu 2.0

Zdroj: Flickr

 

Štáty bývalého socialistického tábora si tento rok začínajú pripomínať tridsiate výročie pádu Železnej opony. V stredoeurópskom kultúrno-historickom priestore sa to týka niekdajšieho Československa, Poľska, Maďarska a severných zväzových republík bývalej Juhoslávie. Plus zaniknutej Nemeckej demokratickej republiky (NDR), známej tiež ako Východné Nemecko. Po istom prechodnom období sa začlenila do Spolkovej republiky Nemecka (Bundesrepublik Deutschland) tvorenej dovtedy desiatimi spolkovými krajinami (Bundesländer). Východný a Západný Berlín mali osobitné postavenie.

 

Článok pokračuje pod reklamou.


Východné Nemecko vnieslo do zjednoteného štátu päť spolkových krajín:

            Brandenbursko

            Meklenbursko-Predpomoransko

            Sasko

            Sasko-Anhaltsko

            Durínsko.

 

 


Mapa s vyznačením spolkových krajín Nemecka

Zdroj: Wikipédia: https://sk.wikipedia.org/wiki/Krajina_(Nemecko)

 

Odpor zdola

 

Obyvateľstvo tzv. nových spolkových krajín (die neuen Bundesländer) malo odlišnú mentalitu, návyky a sústavu životných hodnôt. Poznačili ich štyri dekády života v socialistom spoločenskom zriadení. Spočiatku sa rozsah a predovšetkým hĺbka týchto rozdielností bagatelizovala. Bolo to pochopiteľné, pretože zjednocujúci sa národ upriamoval pozornosť na urýchlené splynutie, a nie na sprievodné znaky dvojgeneračného odlúčenia.

 

Povaha zžívania sa východných Nemcov so západnými bola od prvopočiatku asymetrická. Prispôsobovať sa museli východniari (tzv. Ossies) západniarom (tzv. Wessies). Jednosmerný asimilačný tlak odhalil už v úvodných fázach mylnosť očakávania hladkej a svižnej transformácie. Pripisovalo sa to nemožnosti dokonale preonačiť staršiu generáciu na nové myslenie. Predpokladalo sa, že mladé pokolenie v tzv. nových spolkových krajinách už nebude zaťažené “starým myslením” a prestane sa psychologicky výraznejšie odlišovať od rovesníkov v západných dvoch tretinách spoločnej domoviny.

 

Zaťažkávacou skúškou úspešnosti výchovy mladých východných Nemcov na odnárodnených a multikultúrne cítiacich Európanov sa stala odozva na divoké masové prisťahovalectvo z Ázie a Afriky. Západná časť nemeckej populácia mala ako celok v lete 2015, po takmer siedmych dekádach amerikanizácie, už odnárodnené preprogramované životné postoje. Vpád votrelcov si naučene interpretovala ako príchod prenasledovaných utečencov, ktorí sa usadia a Nemecko multikultúrne obohatia. Východní Nemci takto mentálne preformátovaní neboli a inštinktívne vycítili hrozbu, pred ktorou sa treba brániť. Vpád miliónov afro-ázijských votrelcov vnímajú ako inváziu.

 

Do popredia však vystupuje aj iná veličina, ktorú amerikanizovaní nemeckí sociálni inžinieri prehliadali. Mladí Ossies nesú v sebe génovú výbavu a duchovné dedičstvo západných Slovanov, s ktorými sa ich germánski predkovia miešali v uplynulých stáročiach. Sú podstatne odolnejší voči indoktrinácii kultúrnym ultraliberalizmom, ktorý likviduje tradičné rodinné, mravné, duchovné a národno-kultúrne hodnoty.

 

Pokiaľ by demontáž mravov, zvyklostí a národných tradícií prebiehala bez náhlivého dovozu miliónov cudzopasníkov z Ázie a Afriky, ktorí rozvracajú pomery v Nemecku a po celej susednej západnej Európe, proces rozleptávania národa v mene formovania syntetickej paneurópskej identity mohol mať nádej na úspech aj v piatich východonemeckých spolkových krajinách. Transformácia Homo Germanicus na Homo Europeicus sa však v podmienkach flagrantného civilizačného ohrozenia všetkých národov kresťanskej Európy nevyhnutne zastavuje.

 

Nemecko je federáciou spolkových krajín, a nie unitárnym štátom ako susedné Francúzsko. Voľby do krajinských snemov nie sú iba bezvýznamnou formalitou na úrovni provinčného folklóru. Východní Nemci sa správajú ako voliči v podmienkach ohrozenia svojich rodín a národa odvážnejšie než ich západní spoluobčania. Ak vystupuje na ochranu celistvosti národa a jeho tradičných hodnôt iba jedna parlamentná strana, menovite Alternatíva pre Nemecko (Alternative für Deutschland – AfD), volia jej kandidátov, a nie režimových.

 

Východ Nemecka prirodzene odolný

 

V krajinských voľbách v Sasku-Anhaltsku v marci 2016 získala AfD v 87-člennom Sneme (Landtag) 25 kresiel a stala sa v ňom druhou najsilnejšou stranou.

 

V krajinských voľbách v Meklenbursku-Predpomoransku v septembri 2016 získala AfD Sneme 18 kresiel a tiež sa stala druhou najsilnejšou stranou.

 

AfD excelovala minulý týždeň, v nedeľu 1. septembra, aj v krajinských voľbách v Sasku a v Brandenbursku.

 

V Sasku bude mať AfD v 119-člennom Landtagu 38 poslaneckých mandátov a stáva sa v tejto krajine, ktorá susedí s Českou republikou, druhou najsilnejšou stranou. Zisk 27,5% odovzdaných hlasov pri volebnej účasti 66,6% je ohromným úspechom národných konzervatívcov.

 

Aj V Brandenbursku, ktoré susedí s Poľskom, bude AfD v 88-člennom Landtagu s 23 poslaneckými kreslami krajinskou dvojkou. 23,5% odovzdaných hlasov pri 61,5-percentnej volebnej účasti je pre stranu úžasným úspechom

 

27. októbra príde na rad Durínsko. I tu AfD oberie zdiskreditované režimové partaje CDU a SPD o voličské hlasy napriek tomu, že ho neprestanú do poslednej chvíle démonizovať médiá hlavného prúdu.

 

Týždenník Der Spiegel publikoval 1. septembra na svojom portále www.spiegel.de infografiku vekového a profesijného zloženia voličov jednotlivých strán v krajinských voľbách v Sasku a Brandenbursku.

 

Mladá generácia v Sasku v segmente od 18 do 24 rokov, t.j. ktorá nezažila socializmus a mala celý život školami a médiami vymývané mozgy, počula a počúvla svoj vnútorný hlas rozumu a srdca. Uprednostnila, dalo by sa povedať priam disidentsky, AfD (21%) pred trendovými Zelenými (20%). Uchmatla im však najvyššiu priečku v Brandenbursku pozoruhodným rozdielom 27% ku 18% hlasov.

 

Ani veková kategória 25-34 nebola v podstate v Sasku dotknutá socializmom a predsa nepočúvla korporátnych mienkotvorcov. Radila sa zdravým sedliackym rozumom. 26% voličov uprednostnilo AfD, ďaleko viac než v poradí druhých Zeleným (15%). Konzervatívni národniari AfD sú v Sasku s 29 percentami jednotku aj v kategórii 35-44 rokov a s 33 percentami jednotkou i v segmente 45-59 rokov. Lepšie než na druhú najvyššiu priečku nedokázali vystúpiť v Sasku len u kategórie 60-69 rokov a u seniorov nad 70 rokov, kde prvenstvo patrí Kresťansko demokratickej únii CDU.

 

V Brandenbursku AfD dominuje s tridsiatimi percentami vo vekových segmentov 25-34 a 35-44 rokov, t.j. u voličov v najproduktívnejšom období života. Znamená to, že dekadentná indoktrinácia ultraliberalizmom, šírená zo západu, tam nenachádza živnú pôdu napriek takmer totálnemu ovládaniu mediálnej scény, kultúry a spoločensko-politického života.

 

 

 


Krajinské voľby v Sasku: Percentuálny podiel voličov jednotlivých strán podľa vekových kategórií

Zdroj: Spiegel: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ergebnisse-sachsen-wahl-afd-punktet-bei-den-jungen-a-1284494.html

 

 

 


Krajinské voľby v Brandenbursku: Percentuálny podiel voličov jednotlivých strán podľa vekových kategórií

Zdroj: Spiegel: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/ergebnisse-sachsen-wahl-afd-punktet-bei-den-jungen-a-1284494.html

 

Wende 2.0

 

Tento poznatok dodáva potrebný optimizmus a odvahu tým Nemcom mladej a strednej generácie, hoci zatiaľ prevažne na východe, ktorí precitajú z apatie a sú pripravení podporovať alternatívu a politický disent. Dožadujú sa hlbokej zmeny až na úroveň systémovej zmeny. Rečou východonemeckých reálií z obdobia 1989-1990, usilujú o “Wende 2.0”, t.j. o zmenu, či obrat 2.0, samozrejme pokojným nenásilným spôsobom, cestou politickej súťaže, volebnými lístkami (“mit dem Stimmzettel“) pri volebných urnách.

 

Novodobým disentom sa toho času stáva strana Alternatíva pre Nemecko. Všimol si toho aj informačný portál Bell Tower News z liahne slniečkárskych mimovládok a publikoval tento výrečný záber z volebnej kampane AfD. Trápi ich, že nevyberané hanobenie AfD ako vraj strany pravicového extrémizmu, od ktorej sa treba dištancovať, už nezaberá. Nedemokratické vytesňovanie AfD z mediálneho poľa počas predvolebných debát dalo volebným organizátorom a kandidátom tejto národne konzervatívnej strany punc novodobých disidentov. Kreatívci z marketingového oddelenia AfD toho pohotovo využili a nechali im vyrobiť belasé vesty s logom “Dissident”.

 

 


Alternatíva pre Nemecko (Alternative für Deutschland – AfD) – strana novodobých nemeckých disidentov

Zdroj: Belltower.news: https://www.belltower.news/afd-in-brandenburg-eine-rechtsradikale-partei-hat-sich-etabliert-und-spaltet-das-bundesland-90703/

&

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

;

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply