Nemecko je nútené udržať si jadrovú energiu, popularita vlády klesá

Foto: NBC News

Vysoký komisár EÚ opäť povedal Nemecku, aby odložilo zatvorenie svojich jadrových elektrární. „Klimaticky šialenej“ vláde Olafa Scholza totiž popularita rapídne klesá. Táto liberálno-ľavicová vláda v krajine však trvá na tom, že posledné tri zariadenia budú vyradené z prevádzky do konca roka ako bolo plánované.  

Požiadavka EÚ prichádza, keď nemecká koalícia zaznamenáva pokles popularity. Všeobecná populácia je nespokojná s úsilím vlády odvrátiť prebiehajúcu energetickú krízu, ktorá hrozí, že Nemecko uvrhne do hlbokej hospodárskej recesie. Určité prvky v rámci Európskej únie začínajú byť so stredoeurópskym štátom netrpezlivé. Eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton v rozhovore pre noviny Handelsblatt vyvíja ešte väčší tlak na Nemecko, aby udržalo jadrovú energiu vo funkčnom stave: „Je mimoriadne dôležité nechať tri nemecké jadrové elektrárne, ktoré stále fungujú, dlhšie v prevádzke… Cieľom je odvrátiť nedostatok energie v zime. Dokonca aj metódami, ktoré sa nám nepáčia, ako je jadrová energia a uhoľná energia,“ pokračoval Breton.  

Hoci nemeckí politici podnikli určité kroky, aby sa vyhli energetickej kríze v nadchádzajúcich mesiacoch, závislosť krajiny na dovážanom ruskom plyne sa ukázala ako vysoká a náročná pre rýchlu zmenu. Minister hospodárstva opakovane varoval, že možno bude musieť „zabiť“ nemecký priemysel, ak bude potrebné obvyklé zásobovanie domácností počas zimy. V prieskume zverejnenom v pondelok sa ukázalo, že popularita koalície klesla pod hranicu 50%. Opozičná CDU sa medzitým stala znovu najpopulárnejšou stranou v Nemecku s 28%. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje: 

(1) Folgen einer Lieferunterbrechung von russischem Gas für die deutsche Industrie; VBW Bayern, 1.7.2022 

(2) Längere Laufzeiten für deutsche Atommeiler: EU-Kommissar ermahnt Bundesregierung; autor: Moritz Koch; Handelsblatt, 5.7.2022 

(3) NRW-Chef Wüst steigt auf; autor: Lou Siebert; Bild, 4.7.2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply