Nemecko sa pripravuje na prvé státisíce rodinných príslušníkov prvej vlny migrantov

· Čas čítania: 4 min.
Ilustračné foto: Archív Zem&Vek

Informačné ticho, ktoré obostiera povolebnú klímu v Nemecku, vysvetľujú mienkotvorné korporátne médiá tak, že stále prebiehajú rokovania o zostavení novej vlády. Šéfke víťaznej Kresťanskodemokratickej únie (CDU)a úradujúcej kancelárke Angele Merkelovej sa nepodarilo zlepiť koaličný kabinet so Zelenými a Slobodnými (FDP) z viacerých dôvodov a patrí medzi ne aj nezhoda zatvrdnuto pro-migračných Zelených s pragmatickými liberálmi o miere ponechania otvorených dverí ďalším vlnám afro-ázijskej migrácie. Slobodní ju chcú regulovať potrebami pracovného trhu, Zelení svojim slniečkárskym a každého vítajúcim cítením a trojnásobná kancelárka podľa direktív nadnárodnej finančnej oligarchie.

Demografická prestavba Nemecka musí pokračovať

63-ročnej vodkyni CDU komplikovali život bavorský Kresťanskí socialisti (CSU) tvoriaci spoločnú frakciu s CDU v Spolkovom sneme. Obe strany tvoria nerozlučné sesterské duo, i keď v ňom niekedy škrípe. Konzervatívni Bavoráci si vynútili v marci 2016 v dôsledku dusivej váhy migračného cunami 2015 dočasné pozastavenie prílivu rodinných príslušníkov vyše milióna votrelcov prijatých pod nálepkou utečencov z vojnou pustošenej Sýrie.

Po neprekonateľných nezhodách Zelených so Slobodnými a s CDU/CSU sa unavená, ale nezlomená 63-ročná Merkelová pustila do rokovania o zostavení koaličnej vlády s doterajšími partnermi zo Sociálnodemokratickej strany (SPD). Tá si postavila vlani na čelo fanatického eurokrata a donedávna predsedu Európskeho parlamentu Martina Schulza. Pred Vianocami vyvolal značný rozruch predložením desivej vízie premeny Európskej únie na federáciu, na akési Spojené štáty európske, a to už do roku 2025!

Od tohto neochvejného stúpenca demografickej prestavby Európskej únie na centralistický superštát sa nedalo čakať v Nemecku nič iné ako presadzovanie riadenej afro-ázijskej masmigráciu bez vyčísleného stropu. Bavorské krídlo tandemu CDU/CSU, považované na vnútronemeckej politickej aréne za konzervatívne, sa prihováralo za strop vo výške dvesto tisíc novoprišelcov ročne.

Bez ohľadu na výsledok medzistraníckych debát o obnovení tzv. Veľkej koalícii CDU/CSU so Schulzovými socialistami pripravuje úradujúca vláda udelenie povolenia rodinným príslušníkom sýrskych a irackých bežencov spred troch rokov. Nemecký denník Bild Zeitung vyčíslil s odvolaním sa na Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) počet takýchto osôb na tristo tisíc:

Titulok v Bild Zeitung

Na mienke občanov nezáleží

Prieskumy verejnej mienky v Spolkovej republike posielajú úradujúcej vláde jasný odkaz o náladách proti rozšíreniu prisťahovaleckých más o milióny rodinných príslušníkov. Bulvárne ladený Bild Zeitung poveril uskutočnením jedného takého prieskumu inštitút INSA. Nemecko-jazyčná pobočka nadnárodnej tlačovej agentúry Reuters potvrdila 5. januára predošlé správy z nemeckej tlače o výsledkoch zisťovania názorov nemeckej verejnosti. „Väčšina Nemcov odmieta príchod rodinných príslušníkov utečencovuviedol v titulku koncom augusta server denníka Die Welt, v podobnom znení začiatkom novembra server Cicero a koncom decembra aj server denníka obchodných kruhov Das Handelsblatt:

Titulok v Handelsblatt

Napriek tomu vláda podniká rozsiahle prípravné akcie, aby sa po skončení dvojročného moratória mohla od marca začať valiť do Nemecka tristotisícová láva rodinných príslušníkov privandrovalcov zo Sýrie a Iraku kategorizovaných ako vojnoví utečenci. Čo na tom, že vojna sa tam prakticky už skončila a nastáva čas na návrat utečencov. Rozsiahle migračné toky z Ázie a Afriky do Nemecka a do Európskej únie však podľa  predstáv OSN i Európskej únie neustanú. Komisári v Bruseli budú pri každej príležitosti a čoraz nástojčivejšie „odporúčať“ členským štátom únie, aby sa bezodkladne otvárali nielen miliónom votrelcom z Ázie a Afriky, ale aj následným vlnám ich príbuzenstva.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár