Nemecko – Štátne médium povzbudzuje mladých ľudí k sterilizácii

· Čas čítania: 3 min.
Verejnoprávny vysielateľ inzeruje na svojom kanáli YouTube Deutschland3000 výzvu k neplodnosti Foto: Screenshot Youtube

„Nezáujem o deti? „Čo s tým?“ To je názov videozáznamu financovaného z daňových poplatkov, v ktorom ženy informujú o tom, ako sú šťastné bez detí.

Neplodnosť je úplne normálna a súvisí so sebaurčením.

Výzva k bezdetnosti prichádza s chladnou spoločenskou hudbou a zábavnými animáciami. Malá komiksová kresba ukazuje, ako sú vajcovody prerezané nožnicami, sprevádzanými hlasným rezným zvukom. „Teraz môžem viesť šťastný život, pretože som jednoducho sterilná,“ šepká Lysann. Nechala sa sterilizovať vo veku iba 23 rokov a je jednou z piatich mladých žien na verejne financovanom YouTube klipe o živote bez potomkov. Lysann nosí pírsing v nose a má čierne krátke vlasy. Krk jej pokrýva veľké tetovanie. „Vedela som to od svojich šestnástich rokov alebo skôr,“ odpovedá na otázku, kedy si bola istá, že pre ňu nie sú deti podstatné. Keď sa jej opýtali, či má v tejto veci slovo jej partner, naštvane reagovala: „Sakra, čo má môj partner spoločné s tým, či chcem deti alebo nie!? Ani partner to nezmení. “

Štátni influenceri na vzostupe

Youtube kanál „Deutschland3000“, na ktorom bolo video publikované 3.apríla, je len jedným z mnohých, na ktorom verejnoprávne médium vysiela skutočnú protidetskú propagandu. Ak doteraz bol jeho vplyv obmedzený iba na televíziou vybavenú obývačku, teraz vysiela cez internet formou programov pre mládež. Čo mnohí vôbec nevedia je, že verejné médium vytvorilo sieť viac ako sedemdesiatich online formátov, ktoré sú konkrétne zamerané na ľudí vo veku od 14 do 29 rokov. Nielen na Youtube, ale aj na Facebooku, Twitteri, Instagrame, TikToku, Spotify a Snapchate je v týchto formátoch a pravidelne podávaný obsah. Skutočnosť, že verejnoprávne médiá často vysielajú v televízii iba scény zločinu alebo hudobné súťaže, nie je spôsobená tým, že sa vzdali kontaktu s mladou generáciou. Uvedomili si iba, že už nemôžu osloviť mládež prostredníctvom televízie. Už dávno sa presunuli na internet, kde zmenili svoju formu takým spôsobom, že ich mnohí nerozpoznajú.

Rôzne vystupovanie, rovnaká ideológia

Vo videu dotazovaná Lysann nie je novou tvárou v tejto mediálnej sieti. V reportáži o vtedy verejne financovanom kanáli follow me.reports, ktorý má na YouTube 278 000 pravdepodobne väčšinou mladých odberateľov, sa ich hanebný postoj k tehotenstvu predstavil ešte detailnejšie, konkrétne v štvrťhodinovom videu. Africká reportérka sa jej pýta veľa otázok a nakoniec ju sprevádza k tetovacej umelkyni, ktorá Lysann vytetuje preškrtnutý symbol Venuše na tvár. Kto sa ako používateľ služby YouTube pozrie do pestrofarebného sveta týchto nových formátov, rýchlo zistí, že tu vykonávané mimikry štátneho média nezmenili svoje ideologické poslanie. Naopak: doktrína multikulturalizmu a rodovej rovnosti je tu niekedy ešte agresívnejšia, ako by to mohlo byť v televíznom programe, v ktorom dominujú Florian Silbereisen a komisárka Odenthalová.

Dôkazom toho je aj klip z dielne „Deutschland3000“ na tému bezdetnosti. Prirodzene existujúca túžba po reprodukcii u každého je interpretovaná ako niečo zaostalé, ba dokonca aj nechutné. Nechceme vám odopierať odkaz na video, ale žiadame vás, aby ste už jednoduchým kliknutím zvýšili počet hodnotení „nepáči sa mi“!

zdroj : https://www.compact-online.de/gez-schocker-staatsfunk-ermuntert-jugendliche-zur-sterilisation/

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár