Nemecký minister by chcel jednotnú minimálnu mzdu pre celú EÚ

Tagged With: , , , Add Comment

Nemecký minister práce Hubertus Heil mieni bojovať za primeranú minimálnu mzdu – jednotnú pre celú Európsku úniu. Nemecko výrazne profitovalo zo spojenia Európy, ale veľkorysá sloboda trhu bola a je znova a znova zneužívaná na vykorisťovanie ľudí na Východe. Nevyhnutné sú rovnaké minimálne sociálne štandardy v štátoch EÚ. Heil tvrdí, že mieni bojovať za vytvorenie právneho rámca pre rovnaké základné sociálne istoty.

Nemecko bude budúci rok predsedať pol roka Rade Európskej únie a sociálna jednota má byť téma, ktorú tam údajne mieni presadzovať. “Len ak posilníme sociálnu spoluprácu, udržíme jednotnú úniu,” hovorí Heil, politik sociálno-demokratickej SPD.

Rozdiel medzi príjmami občanov západných a východných štátov Európy bol po páde socializmu pred tromi desaťročiami hrozivý, a ak sa dnes rozdiel opäť zväčšuje, nemožno to interpretovať inak, ako zlyhanie celého procesu integrácie od roku 1989.

Už nepomôžu prázdne sľuby o tom, čo sa nemecký politik upadajúcej SPD začne snažiť presadzovať niekedy v druhej polovici roka 2020. Naopak, podobné formulácie a výroky, ako tie jeho, sú znakom nepochopenia situácie, čo je pre súčasných politikov Západu typické.

Na Slovensku je minimálna hodinová mzda 2,759 eura, v Nemecku 9,19 eura. Koľko percent pracujúcich občanov Slovenska to dnes má? Priemerná mzda na Slovensku je 1004 eur (rok 2018, druhý štvrťrok). Je údajne rekordne vysoká, nikdy predtým nebola nad tisíc eur. Naopak, v Nemecku je táto suma pod zákonom stanoveným minimom, čiže pod hranicou biedy.

https://www.napalete.sk/nemecky-minister-by-chcel-jednotnu-minimalnu-mzdu-pre-celu-eu/?fbclid=IwAR1TdaERGUKh1zoyRDzvUCBfrVbjjsE08OgmJt-zAgDs3USf1EdXTY_oZpc

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Na palete
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis