Nemecký „zelený fail“: Nemci znovu nakopli uhoľné elektrárne

Foto: enews.com.ng

Napriek posadnutosti krajiny „zelenými“ politickými rozhodnutiami v oblasti klímy, Nemecko oznámilo, že bude nútené viac sa spoliehať na uhlie pri dodávkach elektriny po tom, čo Rusko znížilo množstvo plynu, ktoré bude do krajiny dodávať. Stredoeurópsky štát sa tak dostal do neistej situácie, pokiaľ ide o energetickú bezpečnosť, čo v roku 2018 predpovedal bývalý americký prezident Donald Trump. Zatiaľ čo sa Trumpovi za jeho varovanie v tom čase smiali, zdá sa, že bývalá hlava štátu mala pravdu. Nemecko čelí potenciálnej energetickej kríze.  

V dôsledku toho bude Nemecko teraz nútené prideľovať plyn a zároveň sa bude viac spoliehať na uhlie na účely výroby elektriny, čo je nočná mora pre progresívnych ekofanatikov. „Na výrobu elektriny musíme použiť menej plynu. Namiesto toho sa viac využijú uhoľné elektrárne. Je to nepríjemné, ale v tejto situácii je jednoducho nevyhnutné znížiť spotrebu plynu,“ povedal nemecký minister Robert Habeck pri oznamovaní nových opatrení.  

Forma výroby energie, o ktorej sa minister nezmienil, bola jadrová energia, a to aj napriek tomu, že metódu výroby energie s relatívne nízkymi emisiami CO2 má Nemecko do konca roka úplne ukončiť. Tamojšia vláda posadnutá „zeleným šialenstvom“ začala s postupným vyraďovaním začiatkom tohto roka, a hoci sa pôvodne predpokladalo, že aspoň niektoré z deaktivovaných elektrární by mohli byť opäť oživené, aby bojovali proti energetickej neistote spôsobenej rozpadom vzťahov s Ruskom, takýto krok Nemci odmietli, ako aj samotný Habeck. 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje: 

[1] Germany to fire up coal plants as Russia turns down the gas; autor: Robert Habeck; DW, 19.6.2022 

[2] Trump Starts NATO Summit on Front Foot, Blasts Hypocritical Germany as ‘Captive of Russians’; autor: Oliver Jane; Breitbart, 11.7.2018 

[3] Berlin accuses Moscow of playing gas games as pipeline flows fall; autor: America Hernandez; Politico, 15.6.2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply