Neodporúčaný bestseller

· Čas čítania: 2 min.

Tak sa na to pozrime. Kniha je všade vypredaná, ostala ešte v poslednej a najväčšej predajni siete kníhkupectiev Panta Rhei v Bratislave a na Slovensku. Hoci ju označili (alebo skôr práve preto) ako „závadový materiál“ tým, že sa s ňou predajca Panta Rhei „nestotožňuje“, zároveň je v nej momentálne treťou najpredávanejšou.

 

Je nad slnko všetkých slniečkárov jasné, že na Panta Rhei niekto extrémne tlačí zhora (kancelária PRezidenta, UZŽNO…?). Pritom napríklad s autorom Adolfom Hitlerom a jeho dielom sa Panta Rhei a tí, ktorí na ňu vyvíjajú tlak, evidentne stotožňujú. Žiadne podobné označenie pod Mein Kampf nenájdete.

Onálepkovať ako čosi škodlivé knihu, ktorú predajca počas sviatkov takmer vypredá a naďalej ostáva ďalším z bestsellerov od Rostasa (v tomto prípade je spoluautorom aj Miroslav Polreich) je čudné a absolútne nepresvedčivé. Prečo? Nuž preto, že ak by existovala elementárna slušnosť a úcta k pravidlám, potom by bol predajca povinný prečítať všetko, čo ponúka a zaujať k tomu stanovisko (Absurdné, že?). Všetci, ktorí sa nechávajú vmanipulovať do takejto hry, si musia byť vedomí, že toto je slepá ulička vedúca do čoraz temnejšej totality. K nej sa dnes kráča opatrnejšie a rafinovanejšie ako predtým, no finále bude o to väčšou katastrofou. Toto nie je „z hlavy“ Panta Rhei, toto sú politické tlaky éry fašizácie spoločnosti. Nariadili to najprv v roku 2012 v Art Fore, potom po malom zdráhaní museli knihy Rostasa označovať aj v Martinuse. Tí, čo takto velia, už 30 rokov kormidlujú Slovensko k jeho vyvlastneniu, strate suverenity, ale aj kultúry a  identity.

Stále nepochopili paradox, že presne toto už od roku 2012 udržiava  mimoriadnu pozornosť širokej verejnosti voči všetkému, čo robíme. Práve preto tieto kroky tak radi publikujeme. A samozrejme verejne, aby si ich mohli čítať aj „oni“ a stále dookola zisťovať pravdu; sú o krok pozadu, pretože vždy už len ex post reagujú na náš prvý ťah.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

Pridaj komentár