Neverím Spolu a Progresívnemu Slovensku

· Čas čítania: 4 min.
Ilustračný obrázok: Archív

Prečo neverím strane SPOLU a teraz, po koalícii s Progresívnym Slovenskom ani jemu? Všetci, ktorí sme v deväťdesiatych rokoch netreli školské lavice ale radili sme sa vekom k už dospelým, si pamätáme časy divokej privatizácie a aj to, aký koláč a hrozienka z neho a hlavne akým spôsobom si odhrýzala Penta. Každý, kto v tom čase nemal menej ako 18, musel teda vedieť o Pente a neskôr i o spôsoboch, resp. ne-spôsoboch Kočnera a každý, kto v tom čase robil pre nich alebo s nimi politicky alebo inak kšeftoval a dnes v čase zvolebnievania sa tvrdí, že sa pomýlil, alebo nevedel, je JEDNODUCHO KLAMÁR!

Podpredseda Beblavého strany Mihál nielenže robil pre Pentu, ale bol aj spoluzakladateľom strany Nádej (asi mali na mysli nádej pre seba a nie pre bežných občanov), spolu s Malchárkom, ktorý bol jedným z hlavných aktérov Gorily (jej vyšetrenie snaživo marí Haščák a stále nie je ukončené, je tu snaha opozície ukŕkať ľudi, že hlavným aktérom bol Fico, ktorý tam hral bezvýznamnú epizódu, na rozdiel od Malchárka a Bubeníkovej), ale aj so Špirkom (informácie o ňom si vyhľadajte na internete). I ked nie som a nebudem podporovateľom Kisku z dôvodu jeho nie čistej ekonomickej minulosti a militantnej rétoriky, v jednom mu rozumiem. prečo svoju novú stranu nechce spojiť so SPOLU – je to osoba Mihála a možno nielen to. A možno i rozumiem tomu, prečo nazval Slovensko mafiánskym štátom (i ked zásadne nesúhlasím, aby ho tak hanobil v zahraničí – lebo hanobil tak aj nás všetkých) – pretože nie je problém mafiánskej oligarchie obetovať akúkoľvek stranu, ktorá už prestáva slúžiť, alebo sa už verejne pretriasajú a vyšetrujú jej prepojenia na oligarchov a založiť novú alebo sa infiltrovať cez svojich ľudi do novej strany a pokračovať vo svojich mafiánskych praktikách ďalej.

Táto politika trójskeho koňa sa cez Pentu a Kočnera datuje od začiatkov privatizácie a pokračuje cez rôzne strany ďalej (vyhľadajte si všetky články mainstremu od roku 1992). Stači vymyslieť príbeh, ktorému ľudia uveria – doniesť tzv. novú krv s novými tvárami a ľúbivými sľubmi, vytvoriť príbeh čestnosti nimi nastrčených osôb a mafiánsky príbeh Slovenska pokračuje ďalej za podpory zmanipulovanej verejnosti (tvorba súhlasu). Pokiaľ Penta ako i ďalší oligarchovia nebudú zákonmi odstrihnutí od politiky a politikov a ich migrujúce sarančatá neprestanú preskakovať zo strany do strany, ťahajúc v pozadí svojich mecenášov, tak žiadne slušné Slovensko nenastane. Mihál je osobou, ktorá bola úzko spojená s Pentou cez Špirka a cez Malchárka a velebiť stranu s takýmto podpredsedom ako reprezentanta slušnosti a boja proti mafinaskému štátu, je napľutím do tváre voličov a súčasne varujúcim poukázaním na to, ako sa cez peniaze manipuluje mienka voličov a ohlupuje národ dobre plateným marketingom.

Takže máme tu stranu SPOLU, ktorej podpredseda paktoval s osobami, ktoré spoločnosti apriori vadili a stranu progresívcov, ktorá ochotne vytvorila koalíciu s takýmto reprezentantom a za ktorou je novo zrodená IT oligarchia ESETU. Teraz sa už len treba pozrieť na spoluprácu ESETU a Penty a slovenská oligarchická karavána ide ďalej. Riešením je, aby všetky tieto staré tváre išli konečne do minulosti a hľadali sa spôsoby odstrihnutia od všakovakých mecenášov či už finačných, politických alebo neziskoviek financovaných inými vládami. Inej cesty pre záchranu demokracie, štátu a našej spoločnej budúcnosti jednoducho niet. Takže hľadám tých sedem statočných bez politickej minulosti prepojenej so všetkými kauzami, pretože náprave politikov pred voľbami neverím a neverím predovšetkým preto, lebo vplyv oligarchie tu funguje už 30 rokov a nie desať a ide o tých istých oligarchov nezávisle na tom, aká politická moc aktuálne vládla. K nim vzniká ďalšia oligarchia, ktorá si ten koláč bude chcieť utrhnúť pre seba na náš úkor a nie v náš prospech, ako sa nám sa to ľúbivo snažia nahovoriť. Priatelia, jednoducho sledujte niť a skladajte mozaiku posledných 30 rokov. Pre našu lepšiu spoločnosť takto trávený čas nie je vašou stratou, ale možno raz našou spoločnou výhrou.

Autorka: Eva Zezulová

Zdroj: Facebook

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár