Ničenie planéty v mene zelenej energie

· Čas čítania: 1 min.
Foto: freefilm.to

Dokumentárny film Planet of the Humans (Planéta ľudí) poukazuje na pozadie „zelenej energie“. Ekologickí aktivisti volajú po náhrade fosílnych palív zelenou bioenergiou. V mene zelenej energie sa stavia čoraz viac spaľovní biomasy, v ktorých sa páli drevo. Nastáva tak paradoxná situácia, keď v mene ochrany planéty dochádza k rozsiahlemu výrubu lesov. Aktivisti hovoria o obnoviteľnosti drevnej suroviny, avšak v praxi sme svedkami toho, že výsadba nových stromov nestačí a revitalizácia lesa po ťažbe je často komplikovaná a zdĺhavá.

Dokument, ktorého výkonným producentom bol Michael Moore – filmový režisér známy svojimi kritickými postojmi voči americkej vláde, naznačuje aj prepojenie medzi ekologickými aktivistami, politikmi a drevárskym priemyslom.

Film online s českými titulkami si môžete prehrať tu: https://www.freefilm.to/film/planet-of-the-humans.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár