„Nie je to v najlepšom záujme našich detí“ – austrálsky opozičný líder vyhlásil vojnu radikálnej ideológii

Líder austrálskej opozície Peter Dutton sľúbil, že bude v spolupráci s rodinami bojovať proti radikálnej rodovej teórii, ktorá sa vyučuje v školách a ktorá je v rozpore s hodnotami miliónov Austrálčanov.

Vo svojom  prejave k rozpočtu, ktorý predniesol 27. októbra uviedol, že vzdelávací systém umožňuje mať zástancom ideológií „príliš veľký vplyv“ na to, čo sa deti v škole učia. „Výučba skrátenej a selektívnej verzie histórie a umenia – a radikálnej rodovej teórie – nie je v najlepšom záujme našich detí,“ povedal Dutton. „To, čo je potrebné, je zamerať sa na to, aby sa prioritou stali základy – čítanie, písanie a matematika.“

Napriek rekordným objemom finančných prostriedkov, ktoré idú do verejných aj súkromných škôl, sa úroveň austrálskeho vzdelávania znižuje ako v relatívnom, tak v absolútnom meradle. Dutton si myslí, že austrálske školy by mali pomáhať ďalším generáciám pestovať lásku a hrdosť na svoju krajinu bez toho, aby sa snažili prikrášľovať minulosť. „Ako národ oslavujeme našu úžasnú domorodú históriu,“ povedal. „Rovnako tak ale musíme byť hrdí na naše britské dedičstvo a náš príbeh prisťahovalcov.“ Dodal, že učitelia musia tiež viesť výučbu v triedach spôsobom, ktorý pomôže študentom „naučiť sa rešpektu, disciplíne a tomu ‚ako myslieť’, nie ‚čo si majú myslieť’“.

Premiér krajiny Anthony Albanesa však vyhlásil, že tento prejav bol “najhoršou rozpočtovou odozvou”, ktorú za dobu svojho pôsobenia v politike zažil „Bolo to celé len o tom, že uviazol v minulosti a snažil sa omieľať staré argumenty o zmene klímy a o kultúrnych vojnách,“  povedal  pre Sky News Australia.

Bella d’Abrera, riaditeľka programu Základy západnej civilizácie v Inštitúte pre verejné otázky, privítala Duttonovu „výzvu k vojne o kultúru“. “Peter Dutton vyhlásil, že posunie liberálov späť do hlavného politického prúdu a že bude bojovať za hodnoty strednej Austrálie,” povedala“Až doteraz boli názory a obavy austrálskych rodičov o tom, čo sa ich deti učia, ignorované.”

D’Abrera kritizovala predchádzajúce liberálne vlády za to, že sa „vzdali“ v austrálskych kultúrnych vojnách a umožnili „radikálne“ národné kurikulum, ktoré učilo mladých Austrálčanov hanbiť sa za austrálsku a západnú kultúru. „Teraz to vyzerá, akoby sa Peter Dutton a liberáli prebúdzali do toho, čo dovolili, aby sa stalo,“ povedala.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: 1
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply