Niečo tu nesedí: Po masovej demonštrácii v Berlíne počty pozitívne testovaných dramaticky nerástli

Foto: Shutterstock

29. augusta sa konala v Berlíne demonštrácia proti korona opatreniam. Mainstreem hovoril o desiatkach tisícoch účastníkoch, ďalšie odhady posúvajú počet až na jeden milión. Stanica ARD priniesla informácie z protestu pod titulkom „Bunte Mischung, kein Abstand“ – „Pestrá zmes, žiadny odstup“. Nemecká televízia v príspevku narážala na to, že protestu sa zúčastnila celá škála ľudí od rodín s deťmi, dôchodcov až po „ pravicových extrémistov“. Odporúčanie usporiadateľov dodržiavať prepísaný odstup ľudia odbili smiechom alebo ho úplne odignorovali. Že toho Nemci majú plné zuby, dosvedčuje poznámka reportérky: „S maskou som sa tu cítila skôr ako provokatér, rúško nemal takmer nikto.“

Na pozadí berlínskeho protestu skúsme konfrontovať počty pozitívne testovaných v nasledujúcich dňoch s počtom účastníkov na proteste. Ak veríme oficiálnym informáciám o Covide, logicky pri takomto masovom podujatí, ktorého sa podľa niektorých odhadov zúčastnilo až milión ľudí s takmer úplnou absenciou tzv. „bezpečnostných opatrení“, by malo v prvých dňoch prísť k nárastu počtu nakazených. Doteraz bolo v Nemecku zaznamenaných vyše 250 000 nakazených, čo predstavuje 0,3 % obyvateľov. Pri počte milión účastníkov je 0,3% zhruba 3000 a je veľmi nepravdepodobné, že by z celkového počtu boli všetci negatívny. Ak vezmeme do úvahy, že inkubačná doba je od 2 do 14 dní, čísla nakazených by mali postupne rásť. Aká je realita? V deň konania protestu bolo pozitívne testovaných 1479 ľudí, počas nasledujúcich ôsmych dní kolísali počty infikovaných medzi 785 a 1453. Žiadny dramatický nárast. Možno dedukovať minimálne tri závery: Buď disponujú Nemci lepšou imunitou, korona sa Nemcom záhadne vyhýba, alebo korona nie je to, za čo ju vydávajú.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. “Bunte Mischung, kein Abstand”, Tagesschau.de, 29. 8. 2020

2. Coronavirus in Deutschland, webová stránka Spolkovej vlády (bundesregierung.de)

3. Koronavírus (Covid-19) – Nemecko, Google správy

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply