Niektorých novinárov NAKA chráni, iných prenasleduje

Tagged With: , , Add Comment

Národná kriminálna agentúra (NAKA) včera zasahovala v bližšie nešepecifikovaných prípadoch sledovania novinárov. V tejto súvislosti vykonávala domové prehliadkyv Bratislave, Senci a Prievidzi.

Podľa vyjadrenia Polície SR na jej facebookovom profile išlo o prehliadky „iných priestorov v trestnej veci podozrenia zo spáchania trestných činov nebezpečného prenasledovania podľa § 360a Trestného zákona a porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy podľa § 377 Trestného zákona. Účelom predmetných úkonov je zaistenie počítačovej techniky a iných nosičov informácií ktoré budú následne predložené na znalecké skúmanie.“

Takže novinári sa podľa NAKA zrejme delia na dve kategórie. Na tých „správnych“, ktorých treba chrániť pred prenasledovaním a na tých „nebezpečných“, ktorých treba za ich názory prenasledovať a zastrašovať – spomeňte si na prípad nášho šéfredaktora, ktorému domov nabehlo ozbrojené policajné komando len preto, aby mu doručilo správu o začatí vyšetrovania proti jeho osobe.

Zdroj: Polícia SR

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis