George Soros – jeden z hlavných propagátorov a sponzorov eutanázie

foto: archív

George Soros, americko-maďarský finančník židovského pôvodu, je všeobecne známy tým, že obrovskými sumami podporuje propotratové loby na celom svete. Ukazuje sa však, že je aj čelným podporovateľom hnutia za uzákonenie eutanázie

Nadácia Soros Open Society Foundation venovala 540 000 dolárov Národnému centru Death withDignity (Dôstojná smrť), so sídlom v Portlande v USA. Podľa amerického portálu Lifenews.com. Death with Dignity je jednou z troch najväčších organizácií na svete, ktorá podporuje takzvanú asistovanú samovraždu. Podľa správy americkej konzervatívnej neziskovej organizácie Capital Research Center, Death with Dignity je spätá so Sorosom aj vďaka jednému z jeho vedúcich pracovníkov, Marekovi Glazeovi, ktorý spolupracoval s Open Society ako konzultant.

Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa portálu LifeNews.com Soros podporuje eutanáziu už mnoho rokov. Jedna z jeho nadácií mala v roku 2010 venovať milión dolárov skupine Compassion & Choices presadzujúcej uzákonenie eutanázie.

Aj keď je Sorosova finančná angažovanosť v oblasti eutanázie veľmi silná, tá bledne v porovnaní s tým, čo urobil pre uzákonenie vraždenia nenarodených detí. Podľa spravodajského portálu Newsbusters venoval astronomickú sumu osemdesiatpäť miliónov dolárov skupinám, ktoré organizujú každoročný propotratový Pochod žien v Spojených štátoch.

Za účelom podpory potratov Sorosove nadácie neváhali porušovať zákon. Dvestopäťdesiat tisíc dolárov dostala od neho írska organizácia Abortion Rights Commission, ktorá bojovala za legalizáciu zabíjania detí pred povestným referendom ohľadom tejto veci, hoci írske právo povoľuje iba symbolické dotácie na politické ciele zo strany zahraničných subjektov. Štvrť milióna dolárov, ktoré skupina dostala, musela vrátiť.

Zdroj: lifesitesnews/christianitas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár