Nikolaj Starikov: „Bill Gates povedal, že v prípade úspešnej práce s vakcínami sa podarí znížiť obyvateľstvo planéty o 10-15%“

foto: nstarikov

V ostatnom čase meno zakladateľa a bývalého šéfa Microsoftu Billa Gatesa znie v médiách úplne inak, ako by to sám chcel. V období pandémie koronavírusu sa objavila masa publikácií. Zapríčinili to nielen výroky Billa Gatesa, ale aj činnosť Fondu, ktorý spolu s manželkou založil v roku 2000,“ pripomína známy ruský ekonóm Nikolaj Starikov vo svojom článku „Bill Gates o čipovaní, vakcíne proti koronavírusu a sprisahaniach,“ v ktorom sa venuje „zvláštnej,“ činnosti miliardára.

Nikolaj Starikov /nar. 1970/ je ruský politický a spoločenský aktivista, novinár, spisovateľ. Jeho knihy sú mixom geopolitiky, ekonómie, histórie Ruska a rôznych krajín. Sám autor svoje diela žánrovo označuje ako „historicko-politické detektívky“. Na druhý pokus 10. apríla 2013 ministerstvo spravodlivosti Ruska zaregistrovalo politickú stranu Starikova a Ašmanova s  názvom „Veľká vlastenecká strana“. Starikov veľa rokov pôsobí ako lektor na mnohých univerzitách a vysokých školách. Je obchodným riaditeľom ruskej televíznej stanice „Prvý kanál – St. Petersburg“. Je zakladateľom a ideovým lídrom občianskej organizácie „Odbory občanov Ruska“ a „Strany Veľká vlasť.“ Je jedným z lídrom občianskeho hnutia „Antimajdan.“ Je členom „Celoruského ľudového frontu“ a „Izborského klubu“.

Keďže o aktivitách miliardára Billa Gatesa v svetových médiách koluje množstvo protirečivých informácií, pokúsil sa dať veci na správnu mieru a vysvetliť, o čo ide excentrickému „filantropovi.“ V úvode uvádza zaujímavé štatistiky, ktoré svedčia o tom, že doposiaľ Bill Gates do Svetovej zdravotníckej organizácie prispieval väčšou čiastkou, než celé Spojené štáty! Podotkol, že Bill & Melinda Gates Foundation financuje 12,15 percenta činnosti Svetovej zdravotníckej organizácie. USA síce financovali 15,18 percenta jej činnosti, ale na treťom mieste je ďalší sponzor a zasa je to Bill Gates a založená nim Globálna aliancia pre vakcíny a imunizáciu /GAVI Alliance/, ktorá financovala 8,18 percenta rozpočtu Svetovej zdravotníckej organizácie, číže Bill Gates financuje celkovo vyše 20 percent jej činnosti…

„Od začiatku pandémie koronavírusu v zahraničných médiách sa stále spomína meno miliardára a filantropa Billa Gatesa. Jednou z príčin sa stal jeho prejav v roku 2015 v rámci konferencie  TED vo Vancouvri, kde vyslovil zlovestnú predpoveď: „Ak niečo zabije vyše 10 miliónov ľudí v priebehu pár nasledujúcich desaťročí, pravdepodobne to bude skôr nákazlivý vírus, ako vojna,“ cituje Starikov výroky Gatesa, ktoré na  citoval aj ruský denník Gazeta /https://www.gazeta.ru/tech/2020/06/06/13109311/voodoo_doll.shtml/.

Starikov podotkol, že, podľa prieskumov, v období od februára po apríl tohto roka „teórie, spájajúce Billa Gatesa s koronavírusom, sa v televízii a na sociálnych sieťach spomínali asi 1,2 milióna krát“ Poukázal na to, že Bill Gates bol nútený odpovedať. Prednedávnom poskytol rozhovor pre BBC, po ktorom liberálne média na celom svete odštartovali aktívnu kampaň za „očistenie“ Billa Gatesa a naopak očierňovanie tých, ktorí pochybujú o šľachetnosti jeho iniciatív.

Ako obvykle, hlavným nástrojom získania potrebného informačného efektu sa stala takzvaná „teória sprisahania.“ Schéma je jednoduchá: ak niekto píše alebo rozpráva niečo negatívne o činnosti charitatívneho fondu Billa a Melindy Gatesovcov, je to „teória sprisahania,“ vysvetľuje Nikolaj Starikov /hhttps://nstarikov.ru/bill-gejts-o-chipirovanii-vakcine-ot-koronavirusa-i-zagovorah-116055/.

Pripomenul, že v r. 2010 Bill Gates povedal, že „v prípade úspešnej práce s vakcínami, sa podarí znížiť počet obyvateľstva planéty o 10-15%...“ („First, we’ve got population. Now, the world today has 6.8 billion people. That’s headed up to about nine billion. Now, if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by, perhaps, 10 or 15 percent but there we see an increase of about 1.3.“ zdroj: /https://www.ted.com/talks/bill_gates_innovating_to_zero/.  

Podľa Starikova, logika „filantropa“ Gatesa je nasledovná: chudobné krajiny zabezpečujú najvyšší nárast počtu obyvateľstva. Pritom rodičia plodia deti v takom veľkom počte údajne z dôvodu, že asi časť detí zomrie. A ak je to pravda, vďaka vakcínam sa podarí zachrániť životy časti detí a preto rodičia nebudú plodiť ďalších potomkov. „Logika je veľmi zákerná,  ale konečný cieľ je vyznačený dosť otvorene. A tento cieľ vôbec nespočíva v boji proti „nákaze“, ale v boji za zníženie počtu obyvateľstva planéty,“ vysvetľuje ruský ekonóm.

A teraz mám na vás otázku: ak je konečným cieľom ZNÍŽENIE PORODNOSTI, dá sa predpokladať, že tento HLAVNÝ CIEĽ Bill Gates bude dosahovať nielen nepriamo, ale aj priamo? Podobný záver sa vnucuje sám, odhadzujúc bokom „šupu“ informačného bengálu. Veď správna logika činnosti Fondu Billa Gatesa spočíva v nasledovnom: vypracovanie vakcíny /nie je podstatné, proti čomu/, čo sa rovná zníženiu počtu obyvateľstva Zeme. Všetko ostatné sú iba prechodné body jeho činnosti,“ tvrdí Nikolaj Starikov.

Uvádza niektoré dôkazy. Napríklad, v roku 2017 vláda Indie zrušila program vakcinácie proti poliomyelitíde, ktorý sponzoroval Bill Gates. Zrušila ho kvôli obrovskému množstvu komplikácií. A keď v Indii zrušili režim vakcinácie Gatesa, úmrtnosť detí sa prudko znížila. Použitie tejto vakcíny pokračovalo v Afrike. Výsledky boli zarážajúce: následkom „divokého vírusu“ na poliomyelitídu ochorelo 113 ľudí, ale v dôsledku vakcinácie – 195 osôb! Fond Billa Gatesa zafinancoval použitie experimentálnej vakcíny proti papilóme na ľuďoch. Zaočkovali 23 tisíc mladých žien v jednej z provincií Indie a 1 200 z nich sa stali… neplodné. „Nepríjemná chyba, náhoda? Ale podozrivo dobre zapadá do schémy zníženia počtu obyvateľstva na svete, ktorú predtým ozvučil pán Gates,“ podotýka ruský expert.

Podčiarkol, že  indická vláda má s fondom Billa Gatesa „zvlášť blízky vzťah“. Pripomenul, že v roku 2010 experimentálna vakcína proti malárii „od Gatesa“ zapríčinila veľmi ťažké zdravotné komplikácie u 1 048 z 5 949 zaočkovaných detí a 151 detí zomrelo. Prízvukuje, že sú to oficiálne údaje, ktoré zverejnil americký odborník Robert Kennedy – mladší, synovec zavraždeného prezidenta USA Johna Kennedyho.

Starikov podotýka, že sú to fakty. Poukazuje na to, že v rozhovore pre BBC Bill Gates tieto fakty nevyvrátil a zamestnanci britského mediálneho gigantu sa zo všetkých síl snažili pomáhať miliardárovi. Zdôrazňovali, že Fond Billa Gatesa financuje viaceré zdravotnícke projekty, vrátane prípravy vakcíny proti Covid-19. „Od začiatku pandémie koronavírusu sa Gates stal hrdinom teórií sprisahania. Na celom svete sú ľudia, ktorí sú presvedčení, že ochorenie vzniklo a sa rozšírilo práve vďaka Gatesovi,“ cituje Starikov z rozhovoru Billa Gatesa pre britskú korporáciú BBC /https://www.bbc.com/russian/amp/features-52878763/.

Nechajú hovoriť Gatesa. A odpovedá, jemne povedané, čudne: „Dôležitosť vakcín je dnes zreteľná, ako nikdy predtým. Ale potrebujeme vakcíny nielen proti takým chorobám, ako sú osýpky, diarea a pneumónia. Potrebujeme tiež, aby sa GAVI /Globálna aliancia pre vakcíny a imunizáciu, podporovaná Fondom Billa a Melindy Gatesovcov/ začala zaoberať dodávkami vakcíny proti koronavírusu do rozvojových krajín,“ cituje Starikov Billa Gatesa.

„Počkajte, vakcína proti koronavírusu ešte neexistuje, ale Gates sa už chystá dodávať ju práve  do „rozvojových krajín.“ Číže do Indie, Afriky – tam, kde je vysoká pôrodnosť, kde treba znižovať počet obyvateľstva, v súlade s myšlienkami a vyhláseniami Billa Gatesa,“ podotýka Starikov a prízvukuje, že sa Gates aktívne mieša do zdravotníckych záležitostí, aj keď vôbec nie je ani lekár, ani odborník. Poukazuje na to, že Gates má globálne plány.

Vysvetľuje, prečo Billa Gatesa požiadali o rozhovor práve novinári BBC. Podsúvajú mu „vhodné otázky“, že proti nemu pripravujú sprisahania, ohovárajú ho a obviňujú z toho, že chce ovládnuť svet vďaka počítačovým čipom, ktoré ľudia dostanú prostredníctvom vakcinácie. Podotýkajú, že je obeťou sprisahania, čo vo svojej odpovedi potvrdzuje aj samotný Bill Gates. Tvrdí, že jeho cieľom je vypracovanie vakcíny za účelom formovania kolektívnej imunity, ktorá sa dá dosiahnuť po vakcinácii približne 80% obyvateľstva Zeme. Pohrozil, že ak sa ľudia nepodrobia vakcinácii, budú aj naďalej zomierať.

Starikov v niekoľkých vetách zhrnul celú odpoveď Billa Gatesa.

  • „Našťastie“, Gates už buduje závody na výrobu vakcíny proti koronavírusu;
  • Tvrdí, že túto vakcínu ihneď začne posielať do „rozvojových krajín.“ Starikov sa sarkasticky pýta: „Mimochodom, a za akú krajinu Bill Gates považuje Rusko?“
  • Publikácie a videa s faktami o práci svojho fondu Bill Gates hodnotí, ako „ohováranie a nevedecké vyjadrenia, ktoré existujú“ a ktoré „zapríčiňujú rozosievanie nevraživosti medzi ľuďmi“;
  • Uvádza, že v jeho Fonde je „veľa odborníkov z oblasti farmakológie“;
  • Tvrdí, že jeho fond je „poctivým sprostredkovateľom medzi vládou a farmaceutickými spoločnosťami“.

A teraz sa opýtajte sami seba: ste pokojnejší po takýchto „vysvetleniach?“ ironicky sa pýta  Starikov, a v závere svojho komentára pripája záznam relácie „Človek a zákon“ Prvého kanála ruskej verejnoprávnej televízie, v ktorej sa hovorí práve o „hrdinských činoch Billa Gatesa“  /https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=DRa_Q4U2UNI&feature=emb_logo/. Vo svojom komentári Nikolaj Starikov, ktorý nikdy nedáva servítku pred ústa, vyvracia mýty o „dobrom filantropovi“ Billovi Gatesovi a prezrádza jeho skutočné ciele zámery a varuje, že nie sú tie najvhodnejšie a najužitočnejšie pre ľudstvo.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply