Nikto nie je všemocný. Karta sa obracia proti Sorosovi

· Čas čítania: 6 min.
Zdroj: Flickr

Menovými špekuláciami v 90. rokoch minulého storočia, keď napríklad stavil ťažké peniaze proti hodnote britskej libry, zarobil údajne na jej zosune asi miliardu dolárov. Keby sa legendárny budapeštiansky rodák Schwartz György, ktorý sa po presťahovaní do Británie zmenil meno na George Soros a začal bohatnúť ako maklér a investor, venoval iba množeniu peňazí, boli by dnes Maďari na neho bezvýhradne hrdí. Trpezlivo by učili Nemaďarov správne maďarsky vyslovovať jeho priezvisko ako Šoroš a pýšili by sa po celom širokom ďalekom svete, akého geniálneho krajana majú v tomto finančnom mágovi, čo sa vypracoval z chudobného prisťahovalca na multimiliardára.

 

Zbohatol a zmocnel, aby manipuloval

 

Chválili by ho oduševnene i za odhodlanie odovzdávať časť nadobudnutého imania na ušľachtilé účely. Za aké pred pádom Železnej opony považovali i samotní Maďari zákulisné sponzorovanie disidentských hnutí na jej podkopávanie a povalenie. Maďarská postsocialistická politická garnitúra by mu ostávala natrvalo neskonale vďačná za štipendiá a študijné pobyty na prestížnych západných univerzitách, ktoré jej po návrate otvorili cestu k obsadeniu vysokých mocenských postov.

 

Nová maďarská politická elita však nedokázala spočiatku včas a správne rozpoznávať zmysel a poslanie ostentatívnej sorosovskej dobročinnosti. Ďaleko prekračovala mantinely bežného politického riadenia toho-ktorého štátu. Dlho sa mylne domnievali, že pavučina jeho nadácií sa zameriavala predovšetkým na politické transformačné procesy v postsocialistických krajinách. Nepredpokladali, pretože si to nevedeli ani predstaviť, že sorosovská filantropická mašinéria sa stávala nástrojom na preformátovanie hodnotovej sústavy celej dosiaľ dominantnej západnej civilizácie.

 

Aj ostatní Stredoeurópania si na prelome tisícročí s úžasom všímali, ako agresívne začal kultúrny ultraliberalizmus po nástupe Baracka Obamu do úradu prezidenta Spojených štátov rozvracať tradičné americké zvyky, konvencie, mravy a obyčaje. Vykoreňovaniu bielej kresťanskej kultúry na Starom kontinente požehnala a spoločensko-právne ho kodifikovala Európska únia. Nad súčinnosťou urýchľovania a prehlbovania týchto globalistických civilizačných premien bdeli sorosovské štruktúry tzv. Tretieho sektora. Organizácia spojených národov poskytovala de-europeizácii európskej civilizácie medzištátnu slniečkársku pelerínu s doktrínu o bezodkladnej potrebe prijímať zdieľanú a transkontinentálnu zodpovednosť za spoločnú budúcnosť takzvaného svetového spoločenstva. Za samozvaných navigátorov a ochrancov pokrokového napredovania ľudstva sa štylizovali nadnárodné štruktúry mimovládnych organizácii. Svetová oligarchia nalieva do nich enormné prostriedky prostredníctvom filantropov ako George Soros, Bill Gates, Warren Buffet a ďalších. Ešte väčšie zdroje im dávajú k dispozícii nadácie a investičné fondy s nálepkami ako „progresívne“, alebo „zelené“.

 

Sorosovský nadačný konglomerát Open Society Foundations je v globálnom poradí až siedmy najväčší, ale zato zjavne najrazantnejší. George Soros sa správal počas ôsmych rokov úradovania Baracka Obamu v Bielom dome ako sivá eminencia zavádzania globálneho spravovania planéty a jej zdrojov. Zvolenie Donalda Trumpa za Obamovho nástupcu v Bielom dome však urobilo Sorosovi škrt cez rozpočet. Sorosovská koncepcia turboglobalizácie viazanej na kultúrny ultraliberalizmus mu bola proti srsti. Postavil sa jej na odpor a odvážil sa skrížiť si meče s oveľa mocnejším hýbateľom svetového diania, než je sám.

 

Odpor z oboch brehov Atlantiku

 

Britský denník finančného kapitálu The Financial Times vybral vlani G. Sorosa za Osobnosť roka (Person of the Year 2018). Predpoklad, že tento kmotor farebných revolúcií v desiatkach krajín sveta nájde spôsob, ako ohnúť a skrotiť Trumpa, však analytikom Financial Times nevyšiel. Naopak, americkému prezidentovi rastú preferencie, čo priznáva aj otvorene protitrumpovská vlajková loď mediálnej mienkotvorby CNN. Na budúci týždeň sa začne písať nový rok 2020. Starý pán s americkým občianstvom a maďarským prízvukom, ktorý nedávno previedol vyše 32 miliárd dolárov – väčšinu svojho majetku – na svoje filantropické impérium Open Society Foundations, oslávi 12. augusta deväťdesiatku. Sorosovská nadačná chobotnica tak bude môcť financovať farebné revolúcie a výmeny neposlušných režimov i po odchode svojho stvoriteľa na onen svet.

 

Závideniahodná prestíž G. Sorosa utrpela ujmu, keď sa „progresívcom“ nepodarilo zahatať pred štyrmi rokmi cestu Donalda Trumpa do Bieleho domu, ani ho neskôr vypratať obvyklými majdanizačnými technológiami. Prezident Donald Trump vie, že bude mať v novembri 2020 reálnu nádej na znovuzvolenie len vtedy, ak zavčasu neutralizuje skazonosný vplyv svojho prenasledovateľa. Ak by sa starému pánovi, ktorý má popri americkom aj britské občianstvo, podarilo vyradiť z hry Trumpa, šiel by okamžite po krku britskému ministerskému predsedovi Borisovi Johnsonovi.

 

Ten sa zaviazal dotiahnuť výstup Británie z Európskej únie (brexit) do konca a ak sa mu to podarí, emancipačné úsilie európskych národných štátov chytí druhý dych. Pud politickej sebazáchovy zbližuje Johnsona s Trumpom do tandemu, ktorý podľa všetkého zatrúbil na protisorosovskú ofenzívu. Už v novembri vyzvala britská Konzervatívna strana, ktorú Johnson vedie, k bezodkladnému vyšetreniu finančnej účasti mimovládky Best for Britain, do ktorej sorosovská Open Society Foundations sype nemalé peniaze, na kampani proti Borisovi Johnsonovi,

 

Krátko pred Vianocami sa americký minister spravodlivosti Bill Barr rozhovoril na televíznej stanici Fox o nebezpečných následkoch sponzorského finančného zasahovania sorosovských organizácií do volieb okresných prokurátorov vo viacerých oblastiach USA. Barr sa vyjadril v tom zmysle, že finančné injekcie dostávajú – a vďaka nim aj voľby neraz vyhrávajú – kandidáti, ktorí nepovažujú za prioritu boj proti zločinnosti, ale presadzovanie sociálnej agendy. Rozumie sa, že ultraliberálnej a slniečkárskej. Šéf rezortu spravodlivosti (v americkej terminológii Attorney General) Bill Barr pozorne vyberal výrazy, ktoré v rozhovore používal a keď konkrétne menoval Georgea Sorosa, bolo jasné, že mu prezident Trump kryje chrbát a že konzervatívna Amerika nastupuje do protiútoku.

 


Záber zo štyri a pol minúty trvajúceho klipu stanice Fox News na platforme YouTube, keď minister spravodlivosti Bill Barr v tretej minúte a šiestej sekunde vyslovuje meno George Soros.

https://www.youtube.com/watch?v=UnnnpiYQODk

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár