Nobelova cena upratovačke?

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Vesti24

Z Ruska prichádza po krátkom čase hneď druhá nominácia na Nobelovu cenu za mier. Po prezidentovi Vladimírovi Putinovi navrhli na nomináciu… obyčajnú upratovačku z vidieka…

Navrhli 35-ročnú Marinu Uglodskuj, ktorá žije v Čuchlomskom okrese Kostromskej oblasti, v obci Povalicha. V komunálnych voľbách v rodnej obci Marina prekvapivo zvíťazila. V tej istej obci pracuje ako upratovačka – a práve v budove obecného úradu…

Úplnou pikantériou je, že o to, aby kandidovala, ju požiadal… teraz už bývalý starosta obce. Fígeľ bol v tom, že nik iný kandidovať nechcel a starosta nemal protikandidáta. Aby to nevyzeralo, ako za čias socializmu, keď na plote zavesili portrét jediného kandidáta a ľudia ho mali voliť, ale ako počas „demokratických volieb“, starosta potreboval protikandidáta, ale takého, ktorého ľahko porazí.

Nevymyslel nič lepšie a oslovil upratovačku Marinu, aby zohrala úlohu protikandidátky a vytvorila zdanie konkurencie. Čo čert nechcel, „fiktívna“ protikandidátka voľby vyhrala! Ruské médiá a sociálne siete vybuchli touto senzačnou správou. Niektorí právnici poukázali na možné porušenie zákonov a organizáciu fiktívnych volieb. Kompetentné orgány preverili situáciu a prišli k záveru, že zákon porušený nebol. Paradoxne ich rozhodnutia nahrala výhra „protikandidátky“. Keby vyhral starosta, tak by to skôr hodnotili ako podvod.

Víťazstvo upratovačky v komunálnych voľbách na vidieku komentovala dokonca predsedníčka Ústrednej volebnej komisie Ella Pamfilovová. V rozhovore pre rozhlasovú stanicu „Hovorí Moskva“ uviedla: „Marina Ugodskaja sa priznala, že bola „technickou“ protikandidátkou. Ale k podvodu nedošlo. Zvolili ju samotní obyvatelia obce. Všetky záležitosti pri podaní dokumentov boli dodržané. Zákony neboli porušené, číže jej zvolenie bolo zákonné a je legitímnou starostkou obce.“

Táto zaujímavá história mala aj dosť pikantné pokračovanie. Novinár denníka „Moskovskij komsomolec“ v rámci „experimentu“ poslal do Nobelovho výboru návrh na nominovanie Mariny Ugodskej na Nobelovu cenu za mier. Svoj návrh odôvodnil tým, že Marina senzačne vyhrala komunálne voľby a dokázala celému svetu, že je v Rusku všetko možné a pracujúci človek (taká Popoluška alebo Pretty Women) môže získať funkciu a zapojiť sa do riadenia krajiny alebo regiónu.

Nobelov výbor formálne tento návrh prijal na vedomie. Už či sa bude touto Putinovou „konkurentkou“ seriózne zaoberať, to je druhá vec. Otázne je, aké šance na udelenie ceny má samotný Putin, pri všeobecnej protiruskej hystérii.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Выигравшую выборы костромскую уборщицу выдвинули на Нобелевскую премию мира, GTRK Kostroma, 25.9.2020

2. На Нобелевскую премию выдвинута костромская уборщица, выигравшая выборы, Vesti24, 25.9.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár