Nonbinárna výchova – Kde sa stala chyba?

Tagged With: , , Add Comment

Nonbinárna výchova je u nás takmer neznáma. Pomaly sa v osobnom styku zoznamujeme (a učíme rešpektovať) s homosexuálmi, transsexuálmi, transgendermi… A patrí k nim aj genderqueer”, vysvetľuje portál určený rodičom najmama.sk.

Ide o človeka (dieťa), ktorý svoju identitu neodvádza od genitálii, teda pohlavia. Hoci sa narodil ako dievča či chlapec, necíti sa byť ani chlapcom ani dievčaťom. Niektoré deti k tomuto poznaniu dospejú časom ako Audrey, iné sú takto vychovávané od narodenia ako Nova“.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Týmito „odbornými“ výkladmi sa uvádza článok, v ktorom sú ďalej popisované jednotlivé špecifiká netradičnej výchovy týchto detí. V minulosti by sa zrejme postupom rodičov zaoberal Sociálny Úrad a rodičov by zrejme neobišiel ani psychiater.

Slobodná voľba pohlavia detí predškolského veku

Dieťa samo od seba nepríde za rodičom a nepovie, že sa cíti byť iným pohlavím, ak takto učiní, tak v dôsledku výchovy a vonkajších vnemov, či už z domáceho alebo sociálneho prostredia. Kto vychovával dieťa , bude zrejme súhlasiť, že škôlkár si nevie často krát ráno vybrať ponožky a nie to, ešte uvažovať nad svojím spoločenským statusom.

Portál najmama.sk nezabudol aj na podobne kriticky zmýšľajúcu populáciu a preto pred pokračovaním čítania článku upozorňuje :

Upozornenie: Ak sa púšťate do čítania tohto článku, otvorte svoje srdcia. Opustite posudzovanie, pretože nechodíte v cudzích topánkach a teda neviete, čím si deti či rodičia týchto detí prešli a prechádzajú. Životné lekcie sú tu na to, aby sme dospeli k poznaniu, tolerancii a rešpektu seba a ostatných“.

Na hodinách biológie na školách to musí v dnešnej liberálnej dobe vyzerať v skutku zaujímavo. „Toľko sporných informácii predsa ťažko hodnotiť. Možno sa jedného dňa bude známkovať názor, a nie naštudované fakty. Koniec koncov mimo školských lavíc sa to postupne stáva bežnou praxou“.

Autor : Veronika Faktorová

Zdroj: najmama.sk /Z&V

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

Veronika Faktorová

Pridaj komentár

  & Časopis