Nová bábka bruselského politbyra

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

CHARLES MICHEL

(*1975)

Ako 25-ročný bol minister, v 38 rokoch sa ocitol v kresle belgického premiéra a dnes strieda na čele Európskej rady Donalda Tuska. Michelovo funkčné obdobie bude trvať od decembra 2019 do mája 2022.

Charles Yves Jean Ghislaine Michel sa narodil 21. decembra 1975 vo valónskom meste Namure. Jeho otec Louis Michel bol členom Reformného hnutia (MR), starostom mesta Jodoigne, komisárom Európskej únie a poslancom Európskeho parlamentu pod krídlami Josého Manuela Barrosa. Spája sa s ním aj zaujímavá a vcelku drahá príhoda, keď sa v roku 2010 v kolektíve 50 bruselských kolegov vybral na týždenné rokovanie s africkými partnermi do Kinshasy, za čo Európsky parlament zaplatil sumu 21-tisíc eur na jedného účastníka delegácie.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Mladý Charles odštartoval svoju politickú kariéru už vo veku 16 rokov, keď nastúpil k Mladým liberálnym reformistom Jodoigne (Jeunes Réformateurs Libéraux de Jodoigne), pridruženým k otcovej strane. V roku 1994, keď ešte len dosiahol prah dospelosti, ho zvolili (dosadili?) za provinčného radcu vo Valónskom Brabante. Vyštudoval právo na právnickej fakulte bruselskej Université Libre a Amsterdamskej univerzity, následne sa stal súčasťou Bruselskej advokátskej komory.

Michel v roku 1999 zasadol do federálnej poslaneckej snemovne za Valónsky Brabant, pevnosť liberálnej MR. Zanedlho bol vo veku 25 rokov menovaný valónskym ministrom vnútra, čím sa ako syn politického karieristu stal najmladším regionálnym ministrom v belgickej histórii. Na regionálnej úrovni bol aj poradcom mesta Wavre, kde neskôr zaujal post starostu.

Autor: Richard Strážan

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár