Nová ruská ústava inšpiruje v boji proti globalizmu

Ilustračnýý obrázok: Archív Zem&Vek

Od 25. júna do 1. júla prebiehalo v Ruskej federácii všeľudové hlasovanie zásadného významu. Celkom 109 miliónov oprávnených voličov v ňom odpovedalo na jedinú otázku: Odobrujete zmeny v ústave Ruskej federácie? Až 77,92 % zúčastnených voličov schválilo predložené zmeny. Znamená to, že pri účasti 67,88 % požehnala novú ústavu nadpolovičná, takmer 53-percentná väčšina.

Výraz požehnala nepoužívame náhodne. Článok 67 zakotvuje vieru v Boha v ustanovení, že Ruská federácia, zjednotená tisícročnou tradíciou, chráni pamiatku predkov, v ktorej odovzdávajú ideály a vieru v Boha, ako i kontinuitu rozvoja ruského štátu. Nezmazateľné zaradenie viery v Boha do novelizovaného najvyššieho zákona 145-miliónovej federácie predstavuje smelý civilizačný posun. Stavia hrádzu expanzii technokracie zo Západu a z Číny. V ústave z decembra 1993, prijatej počas jeľcinovskej éry v dikcii liberálnych huráreformátorov a ich zámorských tútorov, nemohlo byť o viere v Boha ani reči. Ruská federácia dáva tento rok globalistickým likvidátorom duchovných základov všetkých národov sveta takýmto spôsobom vzdorovito najavo, že sa rozleptávať nedá.

V novelizovanom znení ústavy, ktorá vstúpila do platnosti 4. júla, je viacero mechanizmov na ochranu tradičných hodnôt. Bez ohľadu na očakávané hanobenie zo strany masmediálnej kavalérie Západu ruská ústava bude môcť poskytovať vítanú inšpiráciu obrodným úsiliam európskych národov. Niektoré sa už multikulturalizačnej euronormalizácii úpadkového Bruselu začali priečiť. Dňa 12. júla vyhral druhé kolo poľských prezidentských volieb úradujúci Andrzej Duda, čím si poľský národ zvýšil predpoklady záchrany kultúrneho dedičstva. Degeneratívne procesy v západnej Európe však natoľko metastázujú, že zhrození Poliaci pravdepodobne prekonajú svoje rusofóbne cítenie, aby sa mohli oprieť o konzervatívne Rusko pri budovaní vozovej hradby v stredoeurópskej obrannej línii. Na oporu v Bielom dome sa po prípadnom znovuzvolení Donalda Trumpa v novembrových prezidentských voľbách nebudú môcť spoliehať, lebo majdanizácia USA sa v takom prípade dramaticky zintenzívni.

Autor: Patrik Sloboda

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár