Nová technológia covid vakcín. Mark Zuckerberg upozorňuje na následky „v podstate modifikovania“ DNA a RNA

· Čas čítania: 6 min.

V prílohe prinášame informovaný súhlas, ktorý Slováci podpisujú pred podaním covid vakcíny. Uvádza sa v ňom, že očkovacia látka môže byť bielkovina vírusu alebo oslabený vírus alebo mRNA (nejadrová mRNA kódujúca bielkovinu vírusu) a jej podanie vyvolá tvorbu protilátok. Viac informácií o vakcíne v súhlase nie je.

Konvenčné vakcíny, ktoré sa doposiaľ v histórii používali, a ktoré zredukovali výskyt mnohých infekčných ochorení (osýpky, tetanus, ovčie kiahne) využívali princíp aplikácie živého, oslabeného vírusu alebo vírusovej časti (povrchového proteínu) do tela človeka.

Avšak DNA a RNA covid vakcíny pracujú na úplne novom princípe, podľa vedcov prevratnom. Všetky tri, ktoré spomíname nižšie sa spoliehajú na vstrekovanie útržkov vírusového genetického materiálu (mRNA) alebo modifikovaného adenovírusu, obsahujúceho gén na tvorbu spike proteínu do ľudských buniek. Tie vytvárajú vírusové proteíny, ktoré napodobňujú koronavírus a programujú imunitný systém, aby rozpoznal jeho prítomnosť.

Vakcína Oxford-AstraZeneca používa DNA 

Vakcína AstraZeneca je založená na genetických pokynoch pre tvorbu hrotového (spike) proteínu. Na rozdiel od vakcín Pfizer-BioNTech a Moderna, ktoré uchovávajú pokyny v jednovláknovej RNA, oxfordská vakcína používa dvojvláknovú DNA. Vedci pridali gén pre coronavirus spike proteín do iného vírusu nazývaného adenovírus. Adenovírusy sú bežné vírusy, ktoré zvyčajne spôsobujú príznaky nachladnutia alebo chrípky. Tím Oxford-AstraZeneca použil upravenú verziu šimpanzieho adenovírusu, známu ako ChAdOx1 (produkovaného v geneticky modifikovaných ľudských embryonálnych obličkových bunkách 293 human embryonic kidney 293 cells, HEK 293 technológiou rekombinantnej DNA). Ten môže vstúpiť do buniek, ale nemôže sa v nich replikovať. Adenovírus presúva svoju DNA do jadra. Je skonštruovaný tak, že nemôže vytvárať svoje kópie, ale gén pre spike coronavirus proteín môže bunka prečítať a kopírovať do molekuly nazývanej messenger RNA alebo mRNA. Podľa výrobcov je Oxford-AstraZeneca odolnejšia ako vakcíny mRNA od spoločností Pfizer a Moderna. „DNA nie je taká krehká ako RNA a tvrdý proteínový obal adenovírusu pomáha chrániť genetický materiál vo vnútri,“ tvrdia. Výsledkom je, že oxfordská vakcína nemusí zostať zmrazená.

Pfizer-BioNTech a Moderna sú RNA vakcíny

Ide o vakcíny využívajúce tzv. “messengerovú“ ribonukleovú kyselinu – mRNA. Tá vzniká v jadre buniek všetkých organizmov procesom transkripcie (prepisom z DNA). Po “prepísaní“ z DNA prestupuje vzniknutá mRNA z jadra do cytoplazmy bunky, kde slúži ako “predloha“ pre vytvorenie špecifických proteínov (bielkovín). Proces “prekladu z reči RNA do reči bielkovín“ sa nazýva translácia. Vakcína obsahuje mRNA opúzdrenú v lipidových nanočasticiach.

Princíp mRNA vakcíny: do tela človeka je vnesená mRNA, ktorá kóduje konkrétny proteín, typický pre daný patogén (,,škodcu“, napr. vírus). Účinný transport kľúčovej molekuly (mRNA) do buniek je však častokrát náročný, pretože voľná RNA je v bunkách rýchlo degradovaná (rozložená). Na podporu úspešného “dodania“ mRNA do buniek hostiteľa sa preto využívajú lipozómy (tukové nanočastice), v ktorých je molekula mRNA zabalená.

Následne sa podľa tejto mRNA v ľudskom tele vytvorí proteín, ktorý však sám o sebe (bez ostatných častí vírusu) nedokáže vyvolať ochorenie, avšak imunitný systém je schopný proti nemu vytvoriť protilátky. Vytvorené protilátky sú v tele neustále v pohotovosti a v prípade skutočnej infekcie dokážu škodcu rýchlo identifikovať a zničiť. mRNA vakcínu je možné podať viacerými spôsobmi: do kože, priamo do krvi, do svalu alebo prostredníctvom nosového spreja.

Zavádzajúce informácie a nepodložené tvrdenia o vakcínach, ktoré upravia DNA vyvolávajú v ľuďoch pochybnosti a odrádzajú ich od očkovania, hlási Európska komisia

V článku a videu (tu) sa môžete dozvedieť, ako sa Facebook chystá odstraňovať falošné tvrdenia o vakcínach proti Covidu-19: „FB odstráni akýkoľvek obsah, ktorý tvrdí, že vakcína proti covidu-19 mení DNA ľudí.“ Vo videu samotný Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku porušuje svoje vlastné zásady. Dnes by bol na svojej platforme cenzurovaný za to čo povedal o vakcínach: „Len chcem vyjadriť určitú opatrnosť, pretože nevieme, aké budú dlhodobé účinky v podstate modifikovania DNA a RNA ľudí, kedy sa priamo zakóduje do DNA a RNA ľudí… v podstate schopnosť tvoriť tie protilátky, a či to neskôr nespôsobí ostatné mutácie alebo iné riziká.“

Štátny ústav pre kontrolu liečiv na svojich stránkach popisuje ako nové vakcíny pracujú

1) mRNA VAKCÍNA 🧬mRNA je zjednodušene povedané nosič genetickej inštrukcie. Obsahuje návod, pomocou ktorého si ľudský organizmus vytvorí časť vírusu, konkrétne spike proteín. Spike proteín sa nachádza na obale koronavírusu SARS-CoV-2 a pomocou neho koronavírus vstupuje do ľudských buniek.🦠 Ľudský organizmus si po očkovaní spike proteín vytvorí sám. Imunitný systém následne tento proteín rozozná ako cudzí a spustí obrannú reakciu – začne tvoriť protilátky a T-bunky. Keď sa v budúcnosti organizmus s koronavírusom SARS-CoV-2 stretne, imunitný systém ho rozozná a dokáže voči nemu bojovať.☝ mRNA nie je pre ľudí žiadna cudzia molekula. Naše vlastné bunky tvoria mRNA vždy, keď chcú vytvoriť na základe našej genetickej informácie proteín. Rovnako sa do našich buniek bežne dostáva aj mRNA cudzieho pôvodu – pri každej vírusovej infekcii sa vírus dostane do bunky a tam sa začne množiť práve produkciou mRNA a bielkovín. Vakcína teda len v kontrolovanom prostredí napodobňuje správanie vírusu, bez toho, aby v našom tele vedela vyvolať infekciu. mRNA z vakcíny v ľudskom tele nezostáva, ale krátko po očkovaní sa rozpadne.✅ mRNA vakcíny predstavujú nový typ vakcín, čo je možno jedným z dôvodov, prečo majú niektorí ľudia z tejto technológie obavy. 🇪🇺 Na princípe mRNA je založená vakcína Pfizer/Biontech ako aj Moderny, pričom obe majú registráciu v EÚ.

2) VAKCÍNA AKO MODIFIKOVANÝ ADENOVÍRUS
Vakcínu môže tvoriť modifikovaný adenovírus, ktorý obsahuje gén na tvorbu spike proteínu. Samotný adenovírus sa nemôže množiť ani spôsobiť ochorenie. Po očkovaní sa gén na tvorbu spike proteínu dostane do buniek ľudského tela a ľudský organizmus si po očkovaní spike proteín sám vytvorí. Ľudský imunitný systém rozpozná tento proteín ako cudzí a spustí obrannú reakciu – začne tvoriť protilátky a T-bunky. Ak sa následne ľudský organizmus stretne s koronavírusom SARS-CoV-2, jeho imunitný systém ho rozpozná a dokáže voči nemu bojovať: protilátky a T-bunky vírus zabijú, zabránia jeho vstupu do ľudských buniek a zničia infikované bunky, a tak ochránia organizmus pred rozvojom ochorenia COVID-19. Spike proteín je pritom len malou časťou vírusu a nie je schopný vyvolať infekciu COVID-19. Takouto vakcínou je napr. tá od spol. AstraZeneca, ktorá sa v súčasnosti schvaľuje.

Niektoré zdravotnícke profesie sú nepriamo nútené do očkovania.

Dokumenty prístupné pre očkovaním:

Dotaznik,Poucenie, Osobne udaje, Pisomna_informacia.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ https://www.nytimes.com/interactive/2020/health/oxford-astrazeneca-covid-19-vaccine.html

2./ https://www.dnaera.sk/blog/mrna-vakciny-ich-funkcia-fungovanie-a-covid-19/

3./ https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/bezpecnost-liekov/vakciny/vyvoj-vakcin-na-prevenciu-ochorenia-covid-19-1?page_id=5467

4./ https://www.phgfoundation.org/briefing/rna-vaccines

5./ https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation_sk

6./ https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/covid-19-vaccine-astrazeneca-epar-product-information_sk.pdf

7./ https://www.nationalgeographic.com/science/article/moderna-coronavirus-vaccine-how-it-works-cvd

8./ https://otevrisvoumysl.cz/mark-zuckerberg-svym-postojem-proti-vakcine-porusuje-vlastni-zasady-facebooku/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár