Nové povolanie: kariérny cenzor na ministerstve

Foto: Facebook

Jakub Goda, liberálny aktivista a bloger denníka N, ktorý sa v minulosti pričinil o vyradenie mesačníka Zem&Vek z reťazca Billa, sa dnes uchytil na ministerstve zdravotníctva. Pýtate sa, čo tam robí, keď nemá v zdravotníckej oblasti vzdelanie, ani prax? Nuž, v súčasnosti (aj v súvislosti s koronou), sa podľa ministerstva šíri na Slovensku toľko “dezinformácií”, že si na boj proti nimi treba najať profesionála. Písanie blogov pre “nezávislý” a kadekým sponzorovaný denník, ako aj pričinenie sa o cenzúru periodika s inými názormi, je zrejme pre orgán štátnej správy dostatočnou kvalifikáciou, aby takéhoto človeka začal platiť z peňazí nás všetkých.

Informoval o tom denník N, ktorý nezabudol zdôrazniť, že Goda  “študoval na Fakulte managementu UK a neskôr filozofiu, politické vedy a ekonómiu na Univerzite v Yorku vo Veľkej Británii. Získal novinársku cenu za najlepšie texty uverejnené na blogu.” To už nespomenul, že išlo o novinársku cenu sorošovskej Nadácie otvorenej spoločnosti. Aj na tomto príklade vidieť, ako sa ľudia napojení na zahrančním financované mimovládky postupne infiltrujú do štátnej správy. Ale tiež aj to, ako zúfalo málo skutočne kvalifikovaných ľudí má súčasná koalícia k dispozícii.

“Na ministerstve pracujem na dohodu v sekcii reformnej agendy, ktorú vedie Oskar Dvořák a ktorá spadá pod štátnu tajomníčku Janu Ježíkovú. Mojou úlohou je prichádzať s nápadmi a plánom, ako by ministerstvo malo reagovať na dezinformácie, ktoré sa na internete šíria. Ich počet sa za posledné roky zväčšuje,” uviedol Goda a pokračoval: “Začali sme oficiálnu komunikáciu s predstaviteľmi Facebooku, ktorí majú na starosti strednú a východnú Európu. Treba na nich trochu tlačiť, že tu je aj Slovensko, treba sa nám venovať. Je tu veľké množstvo dezinformácií a máme pocit, že sa nám Facebook dostatočne nevenuje.”

A nezabudol sa pochváliť, že Facebook už na podnet ministerstva aj vďaka nemu niektoré veci vymazal.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Goda na ministerstve bojuje s hoaxmi: Ak sa dá očkovať minister, premiér a prezidentka, bude to presvedčivé, denník N, 9. 9. 2020

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply