Novinár denníka SME odkazuje ľuďom: “Je našou povinnosťou postaviť sa vám. Nemáte právo veriť hocičomu a nemáte právo hlásať hocičo.” Blaha: Chýba už len “heil”

· Čas čítania: 4 min.
Foto: HS

Novinár penťáckeho plátku SME, Tomáš Prokopčák sa akoby utrhol z reťaze. V reakcii na nedávnu kauzu Billa, ktorá na základe požiadavky jedného trolla stiahla z predaja nezávislý časopis Zem a Vek, vyhlásil, že ľudia nemajú právo veriť hocičomu a nemajú právo hlásať hocičo. Za takýto fašistický výrok by sa nemusel hanbiť ani Hitler.

“Je našou povinnosťou postaviť sa vám,” píše komentátor denníka SME  Tomáš Prokopčák a dodáva: “Vraj je to cenzúra. Vraj vám okliešťujú slobodu slova, vraj práva sú posvätné a oni si vás, ublížené obete, oni si vás dovolili obmedzovať. Dovolili sa vám postaviť, nechcú predávať antisemitské bludy v supermarkete,” reagoval mainstreamový novinár na nedávnu kauzu Billa.

Následne sa akoby utrhol z reťaze, a tak môžeme vidieť v plnej nahote, ako vyzerá mentálny svet takzvaných liberálov: ”Takže takto: nie, nemáte právo veriť hocičomu. Nie, nemáte právo hlásať hocičo. A nie, nemáte žiadne morálne právo klamať, šíriť hlúposti, násilie a rasistické xenofóbne nezmysly len preto, že ste sa vo svojich životoch nedokázali nikdy preniesť cez komplex menejcennosti,” napísal liberálny novinár Prokopčák.Liberáli tak jasne ukázali o čo im v skutočnosti ide. Za ich liberálnymi pseudohodnotami sa skrýva tyrania voči slobodne zmýšľajúcim ľuďom.

Na škandalózne vyjadrenie penťáckeho novinára zareagoval aj vládny poslanec Ľuboš Blaha: “Tento komentár, je hodnotovo už asi len milimeter od reálneho, plnokrvného fašizmu.  Už tam chýba len heil,” a dodáva: “Čiže, ak tomu správne rozumiem – SME nemá morálne právo existovať? Pretože presne to z toho vyplýva, ak sa spýtate tých ľudí na Slovensku, ktorí nefandia liberalizmu. SME jednoducho šíri hlúposti. To vie každý volič ľavice. A hádam si autor tohto totalitného komentára nemyslel, že kritériá toho, v čo sa smie veriť a čo sa smie hlásať, budú vyberať chlapci od Penty. Alebo rovno on. Tak to nefunguje, drahí chlapci z kaviarní. Zvyknite si na to, že neexistujú pravdy s veľkým P ani žiadne kozmické univerzálne kritériá – to by mal vedieť každý, kto prešiel štádiom puberty. Základná otázka je, kto bude určovať, čo je to “šíriť hlúposti”. Obchodné reťazce? Penta? Milovník krabicového vína Schutz? Alebo bakalárka Hanzelová? Povedzte, prosím, aby sme vedeli, kto bude ten Veľký inkvizítor, ten Vrchný fašista, ktorý v údajnej demokracii zakáže iným hlásať, čo majú na srdci. Možno si to naši drahí-drahocenní slovenskí liberáli neuvedomujú, ale sú na veľmi tenkom ľade a svojimi postojmi majú ďaleko bližšie k Mussolinimu než k liberálnym hodnotám.”

Blaha následne penťáckemu novinárovi pripomenul, kto v skutočnosti šíri na Slovensku nenávisť: “Čo je na tom najlepšie: bavíme sa o novinároch zo SME, Denníka N či .týždňa, a teda o vojnových štváčoch, ktorí obhajujú americké vojny, šírili hlúposti o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, šíria rusofóbiu, obhajujú zverstvá, čo páchajú nadnárodné korporácie, nekriticky vzývajú liberálny ekonomický model, ktorý plodí nerovnosť a chudobu a tak ďalej. Minule dokonca naznačovali podobnosti medzi Ľudovítom Štúrom a Hitlerom, čo je asi najväčšia pubertálna hlúposť v dejinách slovenskej žurnalistiky. Ale oni sa cítia byť v poriadku a ešte chcú prikazovať iným, čo si smú myslieť. Títo ideologicky zaslepení trolovia majú byť kritériom pravdy. Títo veční pubertiaci chcú určovať, kto smie a kto nesmie hlásať svoj názor? Prepáčte, ale pre mňa sú stokrát odpornejší ako Zem a vek. Obhajujú vojny, nenávisť a hlúposti. Prečo by mali podľa vlastnej logiky existovať?”

Vládny poslanec tiež pripomenul liberálom slávny Voltairov výrok: ”Nesúhlasím s vami, ale urobím všetko preto, aby ste mohli povedať svoj názor.” Toto je podľa Blahu základné demokratické minimum. Kto ho nedokáže naplniť, nie je demokrat. A chlapci zo SME zjavne demokratmi nie sú. “Sú to skrytí fašisti, ktorí sa síce oháňajú liberalizmom, ale ten chápu ako fundamentalistické náboženstvo, ako totalitnú vieru, ako niečo, v čo musí veriť každý, inak nemá právo existovať, hovoriť, dýchať. Na Slovensku sú najväčším ohrozením slobody práve oni – “liberáli”. A ešte niekoľko takýchto komentárov SME uverejní, tak si bude môcť rovno hrdo pripnúť do tiráže veľký hákový kríž – pretože presne tento odporný symbol ich myslenie čoraz viac pripomína,” dodal Blaha na záver.

Samuel Gdovin – Hlavné správy

https://www.hlavnespravy.sk/novinar-dennika-sme-odkazuje-ludom-je-nasou-povinnostou-postavit-sa-vam-nemate-pravo-verit-hocicomu-nemate-pravo-hlasat-hocico-blaha-chyba-uz-len-heil/1445540

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár