NOVINÁRSKA CENA OD SOROSA – HOTOVÝ SURREALIZMUS!

· Čas čítania: 4 min.
Foto: archív
Nadácia otvorenej spoločnosti v týchto dňoch udelila Novinársku cenu 2018 svojim obľúbeným novinárom z Denníka N a SME. Od dojatia nedýcham. Toľko osobností, ach, neviem prestať tlieskať.
Ľúto mi je len toho, že tento rok to na rozdiel od minulých nevyšlo Monike Tódovej – joj, to je taká škoda. A pritom takú skvelú diplomovku napísala, nuž, život je krutý. Ale nezúfajme, cenu od Sorosa dostali iní borci, noví liberálni bojovníci, ach, naša mládež, buditeľka rána.
PREČO BY ZASE NEZNEUŽILI JÁNA KUCIAKA?
Ale vážne: oligarchovia zasa raz zneužili odkaz Jána Kuciaka a ocenili jeho tvorbu, aby sa akože zhostili roly jeho nasledovníkov. V skutočnosti Kuciak písal analytické články, zatiaľ čo oni tvoria čistý ideologický liberálny odpad.
A ešte stále im nie je trápne sa zastrešovať zavraždeným kolegom, o ktorého vražde tu niekoľko mesiacov šírili hlúpe konšpiračné teórie, len aby povalili vládu. Fuj. Dnes sa tam všetci stretli: toľko slizu pokope som naposledy videl v záverečnej scéne Krotiteľov duchov.
DENNÍK N A  SME SI ROZDÁVALI ODMENY
Ak nerátame Jána Kuciaka, cenu takmer výhradne dostali protivládne médiá, ktoré vlastní ESET alebo PENTA. Výnimkou je RTVS, ktorá dostala cenu za príspevok proti Kaliňákovi.
Summa summarum, vyhrať cenu od Nadácie otvorenej spoločnosti môžete len vtedy, keď pracujete pre ESET, PENTU a keď kopete do vlády. Prípadne niečo milé napíšete o tom, aký je skvelý liberalizmus, zlé Rusko a tak. V takom prípade si zaslúžite „finančnú odmenu“ od našich slávnych liberálnych oligarchov.
FINANČNÉ ODMENY PRE NOVINÁROV FINANCUJÚ STARÍ ZNÁMI
Ja len pripomeniem, kto túto absurdnú cenu financuje. Je to predovšetkým:
1. Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros).
2. Veľvyslanectvo USA.
3. Nadácia ESET.
4. Nadácia Zastavme korupciu (založil Trnka z ESET-u)
Ako Nadácia otvorenej spoločnosti hrdo píše na svojej stránke: „Aj vďaka týmto partnerom mala možnosť Nadácia otvorenej spoločnosti víťazné práce v jednotlivých kategóriách podporiť aj finančnou čiastkou.“
ESET ROZDÁVAL PRÉMIE
A zhodou okolnosti najviac ocenených je z Denníka N, ktorý vlastní ESET. Vyzerá to tak, že ESET potreboval dať svojim redaktorom letné prémie, a tak si vytvoril cenu.
Víťazným novinárom z Denníka N aj Penty k finančnej odmene úprimne gratulujeme. Je mimoriadne cenné dostať peniažky, na ktoré sa poskladala Nadácia otvorenej spoločnosti, americká ambasáda a ESET.
PREPOJENIE BIZNISU A MÉDIÍ
A nikto samozrejme nepochybuje, že spomínaní novinári budú ďalej vo svojej tvorbe tvrdo a nekompromisne kritizovať Sorosa, USA a liberálnych oligarchov – tak ako doposiaľ.
Je hrozne milé sledovať, ako sú liberálni pracháči prepojení s liberálnymi novinármi, ako sa vzájomne ofukujú, mojkajú a odmeňujú a ako im v tom asistuje americká ambasáda a zahraničné mimovládky.
Už to ani trošku neskrývajú.
Úchvatné!
TOTO NIE SÚ NOVINÁRI, ALE LOKAJI PRACHÁČOV
A potom sa niekto čuduje, že sa hovorí o liberálnej mafii. Vzájomne si pomáhajú, vzájomne sa kryjú, vzájomne kopú do vlády, vzájomne chcú prevziať moc.
Tu o žiadne novinárske umenie nejde a nepomôže im ani to, že sa prikrývajú odkazom Jána Kuciaka: hento nie sú novinári, ale nevzdelaní, primitívni a fanatickí zapredanci, ktorí okolo serióznej žurnalistiky nikdy ani nepáchali.
Slúžia svojim pánom, ktorí financujú celé toto trápne liberálne divadlo.
TO NIE JE CENA, ALE BIĽAG
Ak má nejaký zmysel Novinárska cena Nadácie otvorenej spoločnosti, tak jedine ten, že všetci vieme, na koho si dávať pozor – ak niekoho títo ocenia, nebude to novinár, ale liberálny propagandista.
Normálny novinár by takúto cenu zdvorilo odmietol, pretože to nie je ocenenie. To je biľag.
Ľuboš Blaha
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár