Novodobý satanizmus – náboženstvo rebelov a politických elít

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Éra moderného satanizmu sa odvíja od Angličana menom Aleister E.  Crowley (1875 – 1947). Narodil sa v zbožnej kresťanskej rodine, otec bol členom katolíckej sekty plymoutských bratov a matka, o ktorej tvrdil, že je bezduchá bigotná žena najobmedzenejšieho neľudského druhu, ho častovala nadávkami a fyzickým trestami. Tento enfant terrible okultnej scény manifestoval toľkými rôznymi názormi, až ťažko uveriť, že ide o tú istú osobu. Vari niet knihy o mágii a čarodejníctve, kde by sa nespomínal.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Spája sa s ním hermetický rád Zlatého úsvitu (The Golden Dawn), čo bol okultný fenomén konca 19. storočia, založený tromi slobodomurármi a rozenkruciánmi. Členmi boli napríklad Allan Benett, ktorý priniesol do Anglicka budhizmus, spisovateľ Oscar Wilde, J. R. R. Tolkien, Gustav Meyrink, Bram Stoker a i. Spolok zásadným spôsobom ovplyvnil okultné hnutie v západnej Európe. Obsahoval kabalistiku, mágiu, egyptský ezoterizmus, astrológiu, tarot a praktizoval zložité rituály. Podľa Israela Regardieho bolo cieľom rádu priviesť jedinca do žiarivého vedomia bieleho svetla božského ducha v ňom samom pomocou zložitých magických rituálov, ktoré majú aktivovať jeho magický potenciál.

Autor: Vladimír Líška

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár