Nový utečenecký škandál vo Varšave: poľský vojak utiekol do Bieloruska

Foto: Twitter

Poľsko má ďalšiu „migračno-utečeneckú“ kauzu. Vojak poľskej armády prekročil hranicu a utiekol… do Bieloruska. Teda je to utečenecká kauza, takpovediac naopak. Utečenec neprebehol z Bieloruska do Poľska, ale z Poľska do Bieloruska a nebol to žiaden Afganec, Iračan či Sýrčan, ale vojak poľskej regulárnej armády. Poľské úrady hneď označili vojaka, ktorý utiekol na územie Bieloruska za nezákonnú osobu, reagovali tak na jeho žiadosť o udelenie politického azylu v Bielorusku. A ako inak, u utečenca sa hneď zistili problémy so zákonom v rodnej vlasti i keď predtým neboli…  

Poľský minister Mariusz Blaszczak na svojej stránke na sociálnych sieťach vyhlásil, že vojak, ktorý zmizol deň predtým, mal doma vážne problémy so zákonom. Okrem toho ešte predtým utečenec požiadal o prepustenie z Ozbrojených síl. Mariusz Blaszczak vysvetlil dôvod, prečo v tomto prípade musel vojak utiecť: ukázalo sa, že bol „omylom“ poslaný na hranicu, aby vykonával vojenskú povinnosť. „Už som požiadal vysvetlenie, kto je na vine“, uviedol minister na svojej stránke na Twitteri.

Prvá fotografia poľského vojaka sa už objavila na sociálnych sieťach. Muž narodený v roku 1996 poskytol rozhovor Bieloruskej štátnej televízii. 25-ročný vojak Emil Czeczko povedal, že preliezol cez drôt a kvôli tomu si roztrhol nohavice a zranil ruku. „Bežal som cez neutrálnu zónu a videl som, že prichádza poľská hliadka. Dal som si dole uniformu a bežal som nahý, okolitými cestičkami, smerom k Bielorusku. Takto som opustil poľskú armádu, pretože nie je možné mlčať o tom, čo sa deje na území Poľska“, povedal Emil Czeczko.

Bieloruské média pripomenuli, že domáca pohraničná služba zastavila mladého muža 16. decembra. Zadržaný uviedol, že už nie je schopný slúžiť v poľskej armáde a chcel opustiť územie Poľska. Emil Czeczko sa priznal, že nesúhlasí so štátnou politikou vo svojej krajine a preto sa rozhodol prerušiť všetky vzťahy s Poľskom. Poukázal aj na neľudské správanie sa poľských úradov voči utečencom v Poľsku.

Nuž, karta sa obrátila. Doposiaľ utečenci smerovali do Európskej únie. Začínajú utekať opačným smerom. Asi vedia, prečo to robia…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) В сети появилась первая фотография бежавшего из польской армии Эмиля Чечко в Беларуси, GP.by, 17.12.20212.
(2) https://www.youtube.com/watch?v=lFKs6Wj65GI
(3) ГПК: польский военный попросил политического убежища в Беларуси, Mogilev.online, 17.12.2021
(4) https://t.me/sputnikby/18980
(5) https://twitter.com/mblaszczak/status/1471802397605384193

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply