O slobodu sme v dejinách vždy prišli pri „dočasných“ opatreniach

· Čas čítania: 3 min.
foto: pinterest

Politológ Eduard Chmelár adresoval svoj príspevok v súvislosti s opatreniami, ktoré sú zásahom do občianskej slobody poslancovi Šeligovi (Za ľudí), ktorý okrem iného vehementne zastáva názor, že EÚ je dostatočne v čase krízy členským štátom nápomocná.

Plamenný prejav nového podpredsedu NR SR Juraja Šeligu z Kiskovej strany Za ľudí ma ani trochu nepresvedčil. Na rozdiel od tohto 29-ročného mladíka bez najmenšej pokory, mám isté skúsenosti, historické znalosti a ľudskú citlivosť na pokusy zneužívať tragédiu na zásahy do ľudských práv. Stačí sa pozrieť na susedné Maďarsko, kde už bez akýchkoľvek protestov Bruselu vzniká tvrdá diktatúra: premiér bude vládnuť dekrétmi a armáda prevezme kontrolu nad veľkými firmami. Ja viem – dočasne… To sme naozaj stratili historickú pamäť, že o slobodu sme vždy prišli pri „dočasných“ opatreniach? Čo si to vôbec dovoľuje tento podvodník, ktorý zneužil občianske protesty na výťah k moci, aby tak skoro po jej prevzatí dával najavo toľko spupnosti a arogancie? Nie je nijaký racionálny dôvod na celoplošné špehovanie ľudí, oveľa rozumnejšie by bolo zaviesť povinnosť nakazených prihlásiť sa do systému na monitorovanie.

Takže, pán Šeliga, sme síce na jednej lodi, ale vy sa veziete v luxusných kajutách a ľudí chcete natlačiť do podpalubia. Najprv pre nich niečo urobte. Prestaňte kádrovať, prestaňte moralizovať, prestaňte tak strašne nenávidieť a plakať ako premiér Matovič, a pokúste sa aspoň presvedčiť ľudí, že sa vás nemusia báť. Lebo vás nie je viac, len viac kričíte. A ak chcete, aby sme všetci ťahali za jeden povraz, je najvyšší čas, aby ste vy i váš premiér konečne uznali, že opatrenia Pellegriniho vlády nás zachránili pred talianskou cestou. To obyčajné poďakovanie, ktoré vám tak nejde z úst, by nás oveľa viac priblížilo k celospoločenskému konsenzu. Pokojne pri tom pozatvárajte všetkých darebákov, vyvoďte zodpovednosť za chyby, vyčistite ten chliev, na to vás ľudia zvolili. Ale obyčajné ĎAKUJEME je namieste. Lebo vy sami ste zatiaľ nedokázali nič, píše Chmelár na svojej stránke.

Zdroj: FB

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár