Obruč diktatúry sa hrozivo sťahuje

Pod rúškom covidovej medicínskej tyranie prebieha celosvetová centralizácia politickej a ekonomickej moci do rúk úzkej globálnej skupiny korporačných finančných predátorov.

Rozčerenú hladinu Slovenska rozbúrili nové, čoraz horšie opatrenia, ktoré neúprosne drvia na prach každý deň posledné zvyšky základných ľudských práv. Strategické zložky nadnárodného riadenia korporácií denne dokazujú, že cesta, ktorú zvolili je dôkladne naplánovaná a počíta predovšetkým s ľudským strachom, ale aj všeobecnou lenivosťou občanov zamýšľať sa nad logikou, či skôr nelogickosťou procesov a vcelku správne odhadla všeobecnú pasivitu.

Naša krajina má v porovnaní so zvyškom sveta nevýhodu, že plánované procesy vyvolanej “pandémie” na dosiahnutie Veľkého resetu sú vedené absolútne neschopným vládnym aparátom na čele s psychicky postihnutým narcisom. Ak by štát viedli skúsení, vlastenecky mysliaci politici, mali by možnosti čo najviac zmierniť dopady na občanov. Nevyrovnanému Matovičovi sa podarilo za rok popudiť proti sebe celú koalíciu, rovnako ako 83% voličov do tej miery, že bol nútený pristať na šachovú rošádu s výmenou postov medzi jednotlivými členmi vlády. Vymenovanie niekoľkých vojenských zložiek do civilnej vlády vyvoláva znepokojenie a obavy z ďalšieho postupu vládnych reštrikcií voči občanom v imaginárnom boji s Covidom-19.

Aj napriek servilnosti nového premiéra a psej oddanosti Hegera voči Matovičovi, je optimistické očakávať, že v koalícii zavládne sladké porozumenie. Matovič sa bude naďalej venovať  do “fušovania” premiérskych právomocí a ak si stihne odskočiť k povinnostiam ministra financií,. J ktorých má menej vedomostí ako žiak, ktorý prepadol z matematiky. Jeho práca bude vyvolávať čoraz viac napätia v podvyživenom rozpočte v rozhodujúcich momentoch, kedy bude nevyhnutné zabrániť bankrotu krajiny. A to aj v prípade, že sa týchto povinností ujme Pavlínka. Vzhľadom na ohrozené čerpanie úverov, zastavené nemeckým ústavným súdom, je možné, že hospodáriť nebude z čoho. Táto nominácia môže a zrejme aj bude, posledným úderom nasilu zlikvidovanej ekonomike.

Predchádzajúci minister financií, súčasný premiér Heger chce naliať do ekonomiky peniaze drastickým likvidačným zvýšením daní z nehnuteľností, ktoré majú pripraviť veľkú časť občanov o bývanie, na ktoré si už brúsia zuby banky a zahraniční investori.

Tým sa ale slovenská dráma nekončí. Slovenskí občania terorizovaní najskôr povinným nosením handrových náhubkov, neskôr pridusení nepriedušnými respirátormi, šikanovaní zamestnávateľmi a podrobovaní pravidelnému násilnému šparchaniu v nose, pol roka uväznení vo svojich domovoch, nemajú dostatok energie sledovať a už vôbec nie vyhodnocovať dramatický vývoj udalostí, kedy sa cez naše územie preháňajú kordóny ozbrojenej techniky, smerujúcej cez Ukrajinu k ruskej hranici, ani výstavbu amerických vojenských základní na našom území, pod zámienkou výstavby letiska. Hroziaci konflikt medzi Ukrajinou, ktorú NATO vyzbrojuje, eskalácia konfliktu medzi Donbasom a Krymom, presuny vojenskej techniky NATO k ruským hraniciam, môže eskalovať na východných hraniciach do otvorenej vojny v blízkosti našich hraníc, s priamym zapojením armády NATO a následnou odvetou ruskej strany.

Ďalšie fyzické ohrozenie bezpečnosti sa blíži v podobe schválenia prijímania masy migrantov, ktoré zvýši nestabilitu v krajine a môže vyvolať skutočne vážne občianske nepokoje, kedy budú občanom brané sociálne vymoženosti z daní občanov na úkor invazívnych prišelcov. Občania, imunitne oslabení dlhodobým väznením v domácnostiach, ročným ničením dýchacích ciest pod náhubkami, bez možností aktívneho športu a pohybu, dokážu na obranu svojich životov, rodín a majetku v budúcnosti klásť len slabý odpor.

Vnútorné napätie eskaluje medzi obyvateľmi už v súčasnosti. Od nátlaku na občanov od začiatku umelo vyvolanej pandemickej hystérie, kedy štátne zložky od začiatku oparení vedeli, že je naplánovaná ako trvalá súčasť našich budúcich životov, zaviedli bezprecedentnú kontrolu našej elektronickej komunikácie, nie preto, aby sledovali možných nakazených, ale ako prevenciu voči akémukoľvek odporu voči nastoľujúcemu teroru. Po kontrole pohybu a akejkoľvek komunikácie, prichádza na rad aj návrh na kontrolu všetkých účtov a sledovanie finančných tokov a nákupov. O tom, že bude schválený netreba pochybovať. Metódou varenia žaby bolo dosiahnuté v priebehu roka odňatie akýchkoľvek práv, či už základných, občianskych, pracovných, ale aj ústavných bez najmenšieho odporu.

Ak sa niekto domnieva, že mu stačí vybrať úspory z banky, potom asi nepostrehol informácie, že banky likvidujú fyzickú finančnú hotovosť a prechádzajú prednostne na elektronický bezhotovostný platobný styk. Jasnejšiu informáciu o likvidácii fyzických peňazí nemohli oznámiť ani obecným ampliónom. O burzovom krachu a páde dolára a vytvorení novej elektronickej meny sa dá dočítať vo väčšine ekonomických denníkov a je len otázkou času, kedy k tomu dôjde.

Budúcnosť už dnes naznačujú vakcinačné tlaky na občanov a to aj napriek ich neželaným účinkom, ktoré sa nedali utajiť, takže aj oficiálne médiá museli vypustiť časť informácií na verejnosť, čo však vládnucej medicínskej klike nebráni v tom, aby vo vakcinácii naďalej pokračovala a to hlavne vakcínami, ktoré západné krajiny odmietli z dôvodu vysokých zdravotných rizík a s radosťou nám ich darovali, alebo predali? Korporátna klika zašla až do zavedenia covid pasov, ktoré dovolia vylúčiť zo života nevakcinovaných občanov, podobne ako v Izraeli.

Uvedenými krokmi sa darí nadnárodnému riadeniu dosiahnuť dokonalú kontrolu nad každým aspektom nášho života

Čo nás čaká v najbližších mesiacoch? Vláda má z občanov oprávnenú hrôzu, takže nezruší núdzový stav ani počas leta a priebežne bude naháňať strach a udržiavať paniku aj počas najhorúcejších dní, kedy budú nemocnice okrem slepákov a úrazov prázdne. Na jeseň opäť spustí rošádu, tvrdý lockdown a nátlak na vakcináciu tých, ktorí doposiaľ vakcinovaní neboli.

Autorka: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply