OD JANUÁRA UŽ V KAUFLANDE ZEM&VEK NENÁJDETE

Včera sme dostali informáciu z distribučnej spoločnosti Mediaprint-Kapa, že už aj Kaufland vylistoval ZEM&VEK zo svojich predajní. Je to výsledok dlhodobého tlaku ultraliberálnych úderiek na všetky predajné miesta, ktoré cez náš časopis ponúkajú aj iný pohľad na udalosti okolo nás – navyše dva mesiace pred voľbami 2020. Od samého počiatku sa stretávame so snahami cenzurovať a obmedzovať našu publikačnú činnosť.

Začalo to ešte pred vychádzaním časopisu, keď kníhkupectvo Artforum odmietlo predávať knihu Mlčanie. Potom slniečkári vyhlasovali bojkot kníhkupectvám Panta Rhei za to, že dávali priestor na Rostasove autogramiády. Martinus zase začal Mlčanie označovať nálepkami ako „závadnú literatúru“, pritom mu nevadilo, že na nej ako na jednej z najpredávanejších kníh roka 2012 zarobil nemalé peniaze. Nasledovali tlaky na obchodné reťazce, ponúkajúce náš mesačník. Zem&Vek zo svojej ponuky vyradila najprv Billa, neskôr Tesco a teraz aj Kaufland.

Najlepšou odpoveďou na snahy o našu likvidáciu je podpora vo forme predplatného, z ktorého nám navyše ostáva na našu činnosť väčší podiel, ako pri predaji cez novinové stánky. Keďže sme od samého začiatku odmietli zarábať na reklame, vychádzať môžeme jedine vďaka našim predplatiteľom, ktorých v tomto čase každým dňom pribúda. Predplatiť si nás môžete na: https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Veľká vďaka

Redakcia Zem&Vek

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár