Odsúdenie za názor ako predzvesť novej totality?

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Archív

Najväčším politickým mementom prvej polovice septembra bol bezprecedentný rozsudok SaS-kárskeho sudcu Petra Paludu, respektíve jeho senátu na Najvyššom súde SR, ktorým odsúdil poslanca Milana Mazurka za výrok v Rádiu Frontinus na pokutu desaťtisíc eur. Skutočnosť, že Mazurka právoplatne odsúdili, mala automaticky za následok stratu poslaneckého mandátu.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Skutočnosť, že Paluda a spol. prestrelili, si uvedomujú aj jeho „pappenheimskí“. Daniel Lipšic napríklad povedal, že síce pokladá Milana Mazurka za pomerne hlúpeho rasistu, ale nemyslí si, že by o jeho názoroch mal rozhodovať súd. Podobne odchovanec Hríbovho plátku Jozef Majchrák, toho času v internetovom denníku Postoj, sa vyjadril, že rozhodnutie súdu bolo aktivistické a je to precedens, ktorý môže zásadným spôsobom ovplyvniť slobodu slova, napríklad môže eliminovať oprávnenú kritiku islamského terorizmu. V konečnom dôsledku urobil Peter Paluda svojim „slniečkarom“ medvediu službu. Mazurek sa stal martýrom a o pol roka sa s obrovským počtom preferenčných hlasov vráti do parlamentu.

Autor: Roman Michelko

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár