Odtabuizovávanie témy UFO – 2. časť

· Čas čítania: 5 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Prvú časť článku nájdete tu: https://zemavek.sk/odtabuizovavanie-temy-ufo-1-cast/

Od decembra 2017, kedy sa odohral prvý krok oficiálneho odtajňovania dokumentov o UFO, neboli vládou USA oficiálne uverejnené žiadne podstatné informácie o UFO. Masmédiá neustále dookola písali o prípade Nimitz, ktorý bol obsahom článku z decembra 2017 a rozpitvávali ho zo všetkých strán. Až 23. júla 2020 prišiel v New York Times (ďalej NYT) ďalší významný článok „Už nebudú stáť v tieni. Jednotka UFO Pentagónu zverejní niektoré informácie“. Významne posunul hranicu v masmédiách, o čom sa smie rozprávať.

16. decembra 2017 vyšiel v novinách New York Times článok „Žiariace aury a ‚čierne peniaze‘: Mysteriózny program Pentagónu o UFO“ podpísaný tromi významnými novinármi. Po jeho uverejnení začali písať všetky renomované noviny a časopisy o tom, čo bolo v článku. Komentáre a rozhovory sa opakovali aj v hlavných svetových televíznych programoch.

USS Nimitz

V krátkosti zopakujme, čo sme sa dozvedeli v decembri 2017. Lietadlová loď USS Nimitz a niekoľko ďalších plavidiel sa zúčastňovali cvičenia neďaleko pobrežia Kalifornie a počas dvoch týždňov denne pozorovali skupinu UFO. Súčasťou článku New York Times bolo video, ktoré natočil jeden z pilotov stíhačiek, ktorí UFO sledovali.

Celý prípad USS Nimitz sa odohral v novembri 2004, keď sa na obrazovkách radarov lodí a lietadiel objavovalo osem až desať UFO. Tento prípad bol významný tým, že Ministerstvo obrany USA získalo minimálne šesť navzájom nezávislých pozorovaní UFO: pozorovania z paluby lietadlovej lode a doprovodnej lode, radarové záznamy z dvoch lodí a možno aj z pobrežia, radarové záznamy z palubných radarov stíhačiek, záznamy z kamier na palube stíhačiek vo viditeľnom spektre aj v infračervenej oblasti a pozorovania posádok stíhačiek.

Súčasťou videa v článku New York Times bolo aj videá, ktoré boli natočené na iných miestach v inom čase ale s rovnakou dokumentáciou, s rovnakými dôkazovými materiálmi.

Po viac ako dvoch rokoch, kedy médiá pravidelne opakujú informácie z článku, je absurdná predstava, že by bolo možné vzať informácie o tom, že v našom vzdušnom priestore lietajú objekty UFO späť. Blamovala by sa armáda aj vláda USA, blamovali by sa všetky významné masmédiá. A pre takzvaných skeptikov je odkaz jasný: ak si myslíte, že sa dá vysvetliť 8 až 10 objektov lietajúcich rýchlosťou niekoľkých násobkov rýchlosti zvuku, ktoré máme zaznamenané na niekoľkých typoch médií a pozorované vycvičenými pozorovateľmi tvrdením, že sú to vtáci, meteorologické balóny, hromadná halucinácia alebo bahenný plyn, tak ste úplne naivní.

Fyzické dôkazy

Kým článok z roku 2017 prinášal informáciu len o pozorovaniach a záznamoch, tento júlový článok ide ešte ďalej a zaoberá sa hneď niekoľkými ďalšími informáciami, ktoré podstatne rozširujú okruh tém, o ktorých bude v masmédiách možné hovoriť a písať.

Prvá informácia je, že USA vlastnia fyzické dôkazy, časti alebo možno aj celé fyzické objekty UFO. Kým New York Times pripustili v roku 2017, že niečo, čo nevieme vysvetliť, lieta po oblohe, tak v roku 2020 sa dozvedáme, že časti z toho sú v majetku USA.

Dovoľme si malú odbočku. Určite si spomínate na proces, ako sa postupne dozvedá malé dieťa o tom, že darčeky na Vianoce nenosí Ježiško a deti nenosí bocian. Tento proces postupného odkrývania má svoje tempo. U niektorých detí je všetko jasné vo veku 4 roky a niektoré ešte vo veku 10 rokov pripúšťajú, že na tých bocianoch a Ježiškovi predsa len niečo môže byť.

Proces odkrývania informácií o UFO má svoje tempo a musí sa prispôsobiť tým najpomalšie chápajúcim. Dokonca aj samotní autori uverejnili 28. júla 2020 článok „Veríme na UFO? Je to nesprávna otázka.“ Informácií o UFO rôznej kvality a pravdivosti má väčšina z nás, ale reportéri masmédií sú odkázaní na oficiálne zdroje a na tie informácie, za ktorými si ich zdroje stoja tak, že sú ochotní byť citovaní. Pripomenieme len, že tieto informácie sú tajné a každý zdroj si je vedomý svojej trestnej zodpovednosti.

Tí najrýchlejšie chápajúci si dávno pospájali bodky a je im jasné, že UFO nepilotujú Rusi alebo Číňania. Žiaľ, ako celá spoločnosť musíme čakať na tých, ktorým to dôjde až po niekoľkých rokoch. Preto je proces odtajňovania taký pomalý a preto sa zverejní vždy len časť informácií tak, aby si ľudia pospájali náznaky sami.

Článok upozorňuje na to, že práve informácie o UFO priťahujú veľa hochštaplerov a podvodníkov a tak, ako 95% pozorovaní UFO sa dá vysvetliť bežnými javmi, tak aj väčšina fyzických objektov sú podvrhy.

Meno fyzika Erica Davisa pozná len veľmi málo ľudí. A pritom patrí k najvýznamnejším vedcom, ktorí majú prístup k tajným výskumným projektom. Bol to on, ktorý poskytol oficiálne prvýkrát v histórii briefing výborom amerického Kongresu o zbere materiálov s UFO. O čom sa rozprávali, je tajné, ale zrejmé je, že mali sa o čom.

Úloha napísať správu

Výsledkom briefingov a správ v masmédiách je tlak na členov Kongresu, aby odtajnili informácie o UFO. Verím, že veľa volených zástupcov ľudu privítalo tento tlak a zaviazali ministerstvo obrany vypracovať správu o UFO do konca roka 2020 a to takú, ktorá bude odtajnená. Aj keď jej obsah neodpovie na veľa otázok, aj tak bude znamenať, že verejnosť bude od začiatku roka 2021 pravidelne informovaná o pozorovaniach UFO.

Štandardizovaný proces zberu pozorovaní

Ďalšou novinkou je, že piloti a vojaci budú mať presný postup ako hlásiť pozorovania UFO. Doterajší postup bol taký, že väčšina pozorovateľov si nechávala pozorovania pre seba, pretože na jednej strane neexistoval presný postup a na strane druhej boli nielen pozorovatelia vysmievaní, ale dokonca riskovali, že neprejdú cez zdravotné previerky. Už len toto je obrovská zmena, ktorá umožňuje systematicky pozorovania zbierať a zároveň zamedzí šikanovaniu pozorovateľov. Musíme zdôrazniť, že pozorovatelia sú piloti, obsluhy radarov a iný špičkoví špecialisti, ktorých dôveryhodnosť ďaleko prekračuje renomé kritikov pozorovaní UFO.

Ako nedávno poznamenal Luis Elizondo: v časoch keď bol v Pentagóne, sa o UFO rozprávali len v odrušenej miestnosti a dnes sa ľudia o UFO bežne rozprávajú na dlhých chodbách tejto inštitúcie.

Trump, Roswell a čo bude ďalej

Novinári NYT Keanová a Blumenthal zároveň naznačujú aké informácie môžu byť odtajnené v budúcnosti. Upozorňujú na videozáznam rozhovoru Donalda Trumpa so svojim synom, kde Trump tvrdí, že dostal informácie o Roswelle (mieste, kde údajne havarovalo UFO) a že sú to zaujímavé informácie. Na otázku svojho syna ale odpovedá, že odtajnenie informácií o Roswelle si ešte rozmyslí.

O čom budú hovoriť masmédiá?

V najbližších dvoch rokoch budú masmédiá dookola opakovať fakty uvedené vyššie: že vláda USA vlastní časti UFO, že UFO sa má hlásiť v armáde aj v civilnom letectve a že Trump sa rozhoduje, či odtajní informácie o Roswelle.

Máte aj vy pocit, že viete kto riadi UFO, odkiaľ pochádza a že v Roswelle bolo čo odtajňovať? Ak nie, nevadí. Masmédiá budú v najbližších rokoch dookola tieto otázky opakovať dovtedy, kým väčšina ľudí si nebude na ne vedieť sama odpovedať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár