Okresy sa pýtajú: „A to náš okres bude čierny, až kým sa neminie čierna farba v tlačiarni????“

· Čas čítania: 4 min.

Pred 2 týždňami sme informovali o tom, že primátor Kežmarku nesúhlasil s počtom hospitalizovaných pacientov tak, ako ich zverejnilo ministerstvo zdravotníctva nakoľko boli v rozpore s realitou. Tiež tvrdil, že Krajčí s covidmapou zavádza: tu.

Nezrovnalosti pokračujú. Okresy Partizánske a Bánovce nad Bebravou sa sťažujú, že sa napriek dobrému stavu opätovne nachádzajú v čiernej farbe (v štvrtom, čiernom stupni varovania podľa Covid automatu). A budú tam zaradené aj v marci. Okres Nitra bude od 1.3.2021 preradený do tretieho, bordového stupňa, ale pred 2 dňami sa na čierny stupeň sťažovali aj oni.

Primátor mesta Partizánske Jozef Božik dnes na sociálnej sieti napísal:

„Niekedy nerozumiem čo to vlastne znamená. RUVZ PD ma minulý utorok informuje, že situácia sa zlepšuje. Ja som rád, že to tak je, že vás všetkých môžem o tom informovať a pripravujeme otvorenie škôl. Opakovane preverujem situáciu vo štvrtok, piatok, sobotu a som spokojný, že sa držíme. V sobotu večer vás opakovane informujem. Sme na tom výrazne lepšie, očakávame preradenie okresu do bordovej farby. Dnes popoludní dostanem informáciu, že na celoslovenskom webexe UVZ nás vyhlásia za čierny okres. Pýtam sa ako to je možné?

Odpoveď je, že nám prirátali zvýšenie počtu hospitalizovaných v nemocnici. Ale ten počet sa podľa mojich informácií prudko nemení a nikto nezvýšil kapacitu covid oddelenia nad 51 pacientov. Navyše všetci ani nie sú z nášho okresu, ba dokonca niektorí ani z nášho kraja. Boli sem prevezení a neboli okrem zamestnancov nemocnice, v ochranných odevoch a s ochrannými prvkami, s nikým v kontakte a tak nikoho momentálne neohrozujú. Pýtam si počty infikovaných v našom okrese a ako to je s tým vylepšovaním. Prvý februárový týždeň 439 infikovaných, druhý februárový týždeň 349 infikovaných, tretí februárový týždeň 219 infikovaných. Rozdiel za dva týždne 49,9%. Teda 50 %. O celú polovicu sa znížil počet infikovaných občanov a okres je  stále čierny!!!???  To je sila. RUVZ PD podáva  odvolanie na ministerstvo a žiada prehodnotenie farby pre náš okres, pretože to je proti elementárnej  logike… Je to na hlboké zamyslenie…Som zvedavý čo sa dozviem zajtra. Zatiaľ však platí odporúčanie otvoriť školy. Pretože už aj v čiernych okresoch je možné otvoriť školy. Ale pýtam sa prečo je okres stále čierny ak sme sa za dva týždne o 50% zlepšili?

Denne riešite desiatky problémov, podnetov a sťažností. Permanentne je niekto s niečím nespokojný a sťažuje sa. Snažíte sa venovať svojej práci na 100%. Pripravujete nové projekty zámery, iniciatívy, rokovania a do toho všetkého takéto zvesti. Človeka ide roztrhať….. A čerešnička na záver. To som sa dozvedel pred niekoľkými minútami. Bánovce nad Bebravou sú tiež čierny okres. Pred troma týždňami ich nemocnici povolili znížiť kapacitu covid oddelenia na polovicu a spustili jednodňovú chirurgiu. Majú tam cca 15 lôžok pre covidových pacientov. My ideme stále na 51 lôžok a tretina z toho sú občania Bánoviec započítaní do okresu Partizánske. To je o čom toto??? To sa ako riadi? Ak takéto niečo niekto dovolí tak prečo to nevysvetlí okolitým nemocniciam? „A to náš okres bude čierny až kým sa neminie čierna farba v tlačiarni“???? Mne sa bude ťažko zaspávať.“

Nitriansky okres sa búri. Pozitivitu má len 0.28 % a aj tak je v čiernej zóne

Prinášame informáciu zo včera (23.2.2021).

Na nezrovnalosti v číslach tentoraz poukazujú starostovia Nitrianskeho kraja. Nitriansky okres je totiž „čierny“ hoci má pozitivitu len 0,28%!

Čo sa to tu zase deje? Primátorom a starostom Nitrianskeho kraja sa nepáči, že aj napriek opakovanému testovaniu je Nitriansky okres stále v čiernej farbe. Výsledky po piatich kolách testovania vykazujú pozitivitu 0,28 %, no okres je stále evidovaný ako takzvaný čierny región, informuje portál parlamentelisty.sk.

Sústavné celoplošné testovanie bez adekvátnych výsledkov je iba experimentom na občanoch

Napriek neustálym nezrovnalostiam v číslach pozitívnych ľudí, a práve pre stále vysoké čísla nakazených aj mŕtvych, predstavitelia regionálneho združenia opakovane vyzvali kompetentné orgány na pomoc obciam a mestám pri testovaní. „Opätovne zdôrazňujeme, že sme pripravení poskytnúť nevyhnutnú mieru súčinnosti, obce však nemôžu mrhať zdrojmi svojich občanov na suplovanie povinností štátu a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti,“ konštatuje sa vo vyhlásení regionálneho združenia ZMOS.

Štátne orgány nereagujú

Rada Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOS tak vyzvala kompetentné orgány na pomoc pri testovaní obyvateľov na ochorenie COVID-19. Primátori a starostovia tak zopakovali svoju výzvu zo začiatku februára, v ktorej upozornili, že úlohou miestnej samosprávy nie je zabezpečovanie zdravotnej služby, ale zároveň pripomenuli, že na pravidelné testovanie nemajú dostatočné kapacity. Na ich výzvu ale nikto zo štátnych orgánov nereagoval.

Experiment na občanoch

„S výnimkou prísľubu zo strany Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa však zatiaľ neplní, zostala žiadosť bez reakcie zo strany štátu. Z kancelárie Úradu Vlády prišla po dvoch týždňoch informácia, že žiadosť smeruje k úradníkovi na ministerstvo vnútra. Rada Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOS preto opakovane vyzýva kompetentné orgány na pomoc obciam a mestám pri zabezpečení úkonov nevyhnutne súvisiacich so zdravím a životmi občanov Slovenskej republiky,“ uvádza sa vo vyhlásení Nitrianskeho regionálneho združenia ZMOS, ktorý sa prikláňa k názoru odbornej verejnosti i viacerých predstaviteľov štátu, že sústavné celoplošné testovanie bez adekvátnych výsledkov je iba experimentom na občanoch s obrovskou finančnou, materiálnou a personálnou záťažou pre obce i samotný štátny rozpočet.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Nitriansky okres sa búri. Pozitivitu má len 0.28 % a aj tak je v čiernej zóne, Hlavný denník, 23.2.2021

2./ Jozef Božik, facebook, 24.2.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár