Opustila nás herečka a vlastenka Eva Kristínová

Foto: Matúš Plecho / Zem&Vek

V nedeľu vo večerných hodinách naposledy vydýchla vo veku 91 rokov bývalá členka Činohry Slovenského národného divadla Eva Kristínová. Počas pôsobenia v SND stvárnila viac ako osemdesiat postáv. „Hrala postavy panovačných a krutých žien, v súkromí bola hrdou vlastenkou pevne brániacou slovenský národ,“ napísal o nej teatrológ Karol Mišovic. Do konca života sa hrdo hlásila k tomu, že jej otec bojoval pod velením Milana Rastislava Štefánika a že ona sama sa zúčastnila na Slovenskom národnom povstaní.

My si ju budeme navždy pamätať v hľadisku Malej Scény ako pozornú diváčku našich talk šou „Svet za oponou“. Ako Zem&Vek pozitívna osobnosť nám napísala takéto vyznanie: Teším sa na každé nové číslo časopisu Zem&Vek, ako aj na stretnutia, ktoré pravidelne usporadúvate v Bratislave. Rozširujete naše obzory, vďaka čomu sa máme nielen nad čím zamýšľať a myslieť, ale aj sa podľa toho dôstojne a ľudsky správať.“

Odpočívajte v hereckom nebi, pani Eva, veríme, že nás budete aj odtiaľ naďalej sledovať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár