Orbán: Nebezpečenstvo, ktorému čelíme, pochádza zo Západu – od politikov v Bruseli, Berlíne a Paríži

· Čas čítania: 3 min.

Maďarský premiér Viktor Orbán sa v týchto dňoch v Budapešti prihovoril k členom svojej strany Fidesz a opäť pri tom ostro kritizoval EU a západné štáty v ich ľahostajnosti a podpore migrácie a islamizácie Európy.

Ako Orbán okrem iného doslova povedal: „Kresťanstvo je poslednou nádejou Európy. Masová migrácia, najmä z Afriky môže zhmotniť naše najhoršie nočné mory. Západ upadá, pretože nevidí, že je Európa okupovaná… V Európe existuje priepasť medzi štátmi východnej a západnej Európy, tzv. prisťahovalecká zóna, svet zmiešaného obyvateľstva, ktorý sa vydal iným smerom ako ten náš. To, že Západ chce, aby východná Európa nasledovala jeho vedenie, bude pravdepodobne viesť k strašnému boju… Aj keď to môže znieť absurdne, nebezpečenstvo, ktorému čelíme, pochádza zo Západu, od politikov v Bruseli, Berlíne a Paríži. My budeme samozrejme bojovať a využívať stále silnejšie právne nástroje. Prvým je náš zákon Stop Sorosovi.”

Orbán teda opäť kritizoval aj Sorosa a jeho plán na islamizáciu Európy, keď povedal: „Soros neútočí len na nás, ale aj na Anglicko, prezidenta Trumpa a Izrael. Chce, aby bola migrácia akceptovaná všade. To nebude fungovať. Nie sme sami a budeme spoločne bojovať… a dosiahneme úspech.“ Podľa Orbána stojí Soros aj za nedávnym plánom OSN vytvoriť globálny program na „zvládnutie” migračnej krízy, tzv. Globálny pakt o migrácii. Ako ďalej uviedol, očakáva, že niekoľko silných spojencov mu pomôže zabrániť tomu, aby OSN podporovala masívne prisťahovalectvo do Európy a vyzval k vytvoreniu globálnej protimigračnej aliancie. Ako doslova povedal: „Nemyslíme si, že boj je beznádejný, naopak, určite zvíťazíme. V4 je pevná, Chorvátsko sa spamätáva, Rakúsko sa vydalo vlasteneckým smerom, v Bavorsku vytvorila CSU odpor.”

Viktor Orbán teda v plánoch na zbesilú migráciu a islamizáciu Európy naplno vzdoruje už nielen eurobyrokratom, západným slniečkárskym politikom a rôznym mimovládnym organizáciám, ale aj samotnej OSN a jej tzv. Globálnemu paktu o migrácii, ktorým chce oficiálne „chrániť” práva a životy utečencov a migrantov, neoficiálne samozrejme len pretláčať zbesilú migráciu naprieč celou Európou. Aj keď sa v Maďarsku blížia voľby a mnohí môžu najnovšie Orbánové slová pokladať za predvolebné sľuby, realita je taká, že maďarský premiér na rozdiel od našich politikov koná čestne, pronárodne, nebojí sa verejne postaviť EU, ani OSN a ani nevyslovuje len prázdne sľuby a nič neznamenajúce frázy. Na rozdiel od nich si za každým svojim vyjadrením a sľubom stojí a snaží sa ho aj splniť. A to je ten hlavný rozdiel medzi politikou maďarskej a slovenskej vlády. A teraz nejde len o otázku zastavenia migrácie, ale aj obmedzenia vplyvu Sorosa, zahraničných mimovládnych organizácií a riešenia mnohých ďalších tém týkajúcich sa domácej a zahraničnej politiky. A práve to z neho robí skutočného štátnika, ktorý sa nebojí postaviť aj tým najvplyvnejších silám ovládajúcim EU a medzinárodné organizácie.

Autor: Martin Bago

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/orban-nebezpecenstvo-ktoremu-celime-pochadza-zo-zapadu-od-politikov-v-bruseli-berline-parizi/1320062

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár