Ôsme výročie vzniku Slovenských brancov

· Čas čítania: 4 min.
foto : M. Feling

V sobotu, dňa 04.01.2020 sa na Pribinovom námestí v Nitre konalo už ôsme výročie vzniku Slovenských brancov ako jednej z organizačných štruktúr registrovaného občianskeho združenia Naša vlasť je budúcnosť (NVB). Prvá januárová sobota býva každoročne v jednom zo Slovenských miest spojená s verejnou ceremóniou nesúcou sa v znamení pochodu a nástupu
prítomných príslušníkov našej domobrany, ktorá prostredníctvom našich občanov podáva pomocnú ruku našej krajine, nášmu štátu a to výlučne na dobrovoľnom princípe.

Je dôležité uvedomiť si, že deň vzniku štruktúr Slovenských brancov, nie je len dňom poukazujúcim na počesť založenia tejto organizácie. Tento deň poukazuje na celú osemročnú existenciu síl SB, na každé rozhodnutie, každý skutok a každý krok všetkých členov, ako silného a jednotného celku našej domobrany. Všetkých, ktorý čelili každej doterajšej hrozbe a snahe
o rozvrat týchto organizovaných celkov a ďalších pokusov o ich likvidáciu. Všetkých, ktorý aj napriek tomu, tento tlak ustáli a zostali verne stáť na strane našich národných princípov, cieľov a hodnotách a naďalej tvrdou prácou tento projekt rozvíjali.
Zo skutočnosti celej doterajšej osemročnej existencie Slovenských brancov plynie fakt, že aj napriek dnešnej protinárodne orientovanej dobe, si časť našej spoločnosti zvolila cestu vlastnej a hlavne nezávislej obrany.

Slovenskí branci vykonávajú aktivity, ktorých sa štát pred 14 rokmi vzdal a to v období, kedy sa z druhého názorového brehu začala šíriť nenávistná kampaň spojená so šírením strachu, dezinformácii a hoaxov o brancoch, práve od tých subjektov, ktoré deklarujú boj proti dezinformáciám. Tieto subjekty, vytvárajú dobu, kedy by malo byť vlastenectvo a dobrovoľníctvo v poskytovaní pomoci štátu a jeho občanom obmedzené, zakázané či dokonca trestné.

Podujatie ôsmeho výročia začalo pochodovým prúdom niekoľkých tvarov zložených s príslušníkov síl SB a jedným tvarom, ktorý tvorili príslušníci Národnej domobrany Českej republiky, ktorí sa ceremónie zúčastnili ako hostia spolupracujúcej organizácie s blízkym zameraním pre Česko. Pochodový prúd sa niesol Mostnou ulicou až po Pribinovo námestie, kde
zaznelo niekoľko príhovorov od predsedu NVB a hlavného veliteľa síl SB Petra Švrčeka, podpredsedu NVB a síl SB Michala Felinga, či predsedu Slovensko – ruskej spoločnosti a ex- premiéra SR JUDr. Jána Čarnogurského staršieho, ktorý vyjadril úctu k mužom, ktorí sú za vlastné náklady a úsilie odhodlaní dobrovoľne brániť našu vlasť. Na ceremónii tak isto vystúpila
aj bývalá poslankyňa NR SR pani Anna Belousovová, ktorá opierajúc sa o súčasný stav ostro kritizovala dnešný vlastizradný systém na Slovensku, ktorý pôsobí na úkor národných a vlasteneckých síl.

V neposlednom rade vystúpil aj hlavný predstaviteľ Národnej domobrany ČR, pplk. v.z. Marek Obrtel, ktorý vyjadril podporu k spolupráci síl SB so zložkami Národnej domobrany ČR, ktorá bude intenzívne zahájená v priebehu tohto roka.
Ceremoniálny akt bol približne po hodine ukončený odovzdaním vyznamenaní členom síl SB za dosiahnuté výsledky v uplynulom roku a slávnostným zvolaním SLÁVA VLASTI ! Celá ceremónia prebehla slušne a bez akýchkoľvek incidentov. Večerné oslavy po ukončení verejnej časti pokračovali v uzatvorenom kruhu v priestoroch neďalekého hotela.

Autor: podpredseda síl SB  Michal Feling

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár