OSN zaviera oči pred znásiľňovaním detí jej vlastnými ľuďmi

· Čas čítania: 5 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Dajte si do vyhľadávača „UN sexual abuse“ (sexuálne zneužívanie OSN) a uvidíte, čo sa vám zobrazí a ako dlho tento fenomén už trvá. Uvidíte ako dlho Kofi Anan, Ban Ki Moon a Antonio Gutteres hovoria: „niečo musíme urobiť“.

Organizácia spojených národov znásilňuje deti. Napomáhanie tomuto znásiľňovaniu je čiastočne financované anglickými daňovými poplatníkmi. Myslíte si, že je to „falošná správa“? Dobre, poďme pekne po poriadku a overme si fakty.

Generálny sekretár OSN António Guterres v zverejnenej výročnej správe OSN za rok 2016 uviedol, že len v roku 2016 bolo zaznamenaných 145 prípadov sexuálneho využívania a zneužívania ľudí jednotkami a jednotlivcami vo všetkých misiách OSN. Generálny tajomník OSN hovoril o svojej vlastnej organizácii.

Týchto 145 prípadov zahŕňalo 311 obetí a OSN dokonca priznala, že ide len o špičku ľadovca. Mnoho obetí, podľa vlastného priznania OSN, boli deti.

Mierové jednotky OSN a personál OSN znásiľňujúci deti nie je žiadna pravičiarska konšpirácia alebo falošná správa, je to priznanie samotnej OSN. Ale opakuje OSN chyby katolíckej cirkvi zakrývaním a minimalizovaním problémov nehovorením o nich?

Jazyk OSN je v tomto prípade zaujímavý. Nie je jasné, či je znásiľňovanie detí problém, ktorý potrebujú minimalizovať alebo vymazať.

Úplne si uvedomujem, že neexistuje žiadny čarovný prútik, ktorý skončí problém sexuálneho využívania a zneužívania,“ povedal Gutteres. „Napriek tomu verím, že dokážeme dramaticky zlepšiť postoj Spojených národov k tejto pohrome.“

Dramaticky zlepšiť“ situáciu? Žartuje, že? A čo jej úplne odstránenie?

Generálny tajomník ponúkol švorbodovú stratégiu: dať „práva a dôstojnosť obetí do popredia úsilia OSN“; pracovať „neúprosne“ na skončení beztrestnosti pre vinníkov sexuálneho zneužívania a využívania; vypracovať sieť podpory OSN vrátane občianskych spoločností, externých odborníkov a organizácií; a zvýšiť celosvetové povedomie o problémoch, aby sa odstránilo stigmatizovanie obetí.

Mám oveľa lepší nápad. Začnime s jazykom, ktorý tu bol použitý. Neskrývajme sa za veľké koncepcie. Dovoľte mi byť necitlivým.

Prečo sa hovorí o „sexuálnom zneužití“ 14-ročného dieťaťa spolu s 18-ročnou priateľkou mierotvorcami OSN neďaleko letiska Bambari v Stredoafrickej republike koncom roku 2015?

Toto nie je „sexuálne zneužitie“. Toto je skupinové znásilnenie dieťaťa. Nie je to ani „indiskrétnosť“. Nie je to niečo, čo sa „minimalizuje“. Je to niečo, čo musí byť odstránené s brutálnou efektivitou.

Ak toto nie je dostatočne šokujúce, tak 14-ročné dieťa otehotnelo (ako mnoho ďalších, ktoré boli zneužité) a jeho znásilnenie bolo zaplatené a umožnené daňovými poplatníkmi západných krajín. Oni zaplatili toto skupinové znásilnenie prostredníctvom daní pre OSN.

Uvažovali ste niekedy o tom, prečo štáty ako Demokratická republika Kongo a Pakistan posielajú tak veľa vojakov mierotvorcov? Je to preto, lebo OSN im za to platí. Je to obrovský príjem pre ich armády a je platený z príspevkov krajín ako Veľká Británia, USA a Austrália.

A toto nie je prekvapujúca ani neznáma informácia. Dajte si do Google „jedlo za sex“ a „sexuálne zneužívanie OSN“ (v angličtine) a uvidíte, ako veľa sa vám zobrazí príspevkov a ako rýchlo. Uvidíte ako dlho Kofi Anan, Ban Ki Moon a dnes António Guterres hovorili, že „musíme niečo urobiť“.

Nie som pravicový odporca OSN – pracoval som kedysi pre OSN. Ako by vám povedali moji blízky priatelia, jeden z dôvodov prečo som odišiel z OSN je, že som OSN nazval druhým najväčším prístavom pre pedofilov po Katolíckej cirkvi. Ale možno sa mýlim. Možno je OSN horšia.

Aké zlé to vlastne je?

Nuž, OSN má stále viac než 100 000 ľudí pracujúcich ako pomocný personál a mierové sily. Často je to číslo oveľa vyššie. Približne dve tretiny sú muži – minimálne 66 000. Národná kriminálna agentúra Veľkej Británie odhaduje, že jeden z 35 (takmer tri percentá) z mužskej populácie má pedofilné sklony. Ak je profil personálu OSN podobný širšej populácii, znamená to, že asi 2000 mužov s pedofilnými sklonmi pracuje v OSN. A mnohí z nich sú vo vedení, s diplomatickou imunitou a beztrestnosťou za svoje činy. A OSN chce, aby sme verili, že počet obetí je len v stovkách?

Tu je to, čo si myslím, že by sa malo urobiť.

OSN a veľké medzinárodné neziskovky (NGO) potrebujú zaradiť špeciálne testy a filtre proti pedofilom pri výberových konaniach. Viem, že len málo neziskoviek to robí.

Po druhé, Medzinárodný súdny dvor by mal byť oprávnený kriminálne trestať pracovníkov OSN, príslušníkov mierových zborov a medzinárodných pracovníkov neziskoviek za zločiny spojené s deťmi.

Po tretie, OSN vie, ktorí vojaci boli nasadení na územiach, kde boli znásiľňované deti. Títo vojaci by mali všetci odovzdať vzorky DNA a tie by mali byť porovnané s deťmi narodenými zo znásilnenia. Násilníci by mali byť potrestaní, ak nie ich domácimi súdmi, tak niekde inde.

Po štvrté, všetky agentúry OSN a neziskoviek by mali mať nezávislé a robustné utajené procedúry na nahlasovanie a identifikáciu pedofilov.

OSN by mala mať šesť mesiacov na implementáciu tohto mechanizmu – ak by zlyhala, všetky financie by mali byť zadržané.

Ako môžu pomôcť bežní občania? Nedarovať ani jediný cent žiadnej organizácii, pokiaľ nie sú spokojní s jej procesom na elimináciu pedofílie. A ako to môžu zistiť? Tu je dobrý test: spýtať sa agentúry, koľko zamestnancov bolo oznámených polícii. Pretože odpoveď „nikto“ znamená, že neberú tento problém vážne.

Je to príliš extrémne?

Ľudia používajú mäkké slová o pedofílii v OSN a veľkých neziskovkách už desaťročia. Nie je to nič tajné. Nič z toho nie je prekvapujúce. Ale nikdy dôsledne nepritlačili, aby sa niečo urobilo.

Toto je znásiľňovanie detí, vykonávané v našom mene, používajúce naše peniaze a musí byť zastavené. Okamžite.

Autor: Andrew MacLeod

Preložené z: https://www.independent.co.uk/voices/united-nations-soldiers-paedophilia-un-child-rape-ngo-staff-a7648791.html

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár