Pacientov vyliečených z covidu doma nechcú. Preto obsadzujú lôžka v nemocnici

Televízia Markíza nečakane priniesla v Televíznych novinách (9.1.2021) informáciu o pacientoch, ktorých si po vyliečení z covidu, príbuzní nechcú zobrať domov a lekári nevedia, čo s nimi. Obsadzujú tak zbytočne lôžka v nemocnici. Preto mnohé z nich avizujú, že sa blížia k naplneniu svojich kapacít. “Sú pacienti, ktorí by vedeli ísť domov, mohli by sa vrátiť, ale doma sa ich boja, lebo mali covid, hoci už nie sú infekční,” povedal pre Markízu Juraj Payer, viceprezident Slovenskej lekárskej spoločnosti. “Berú nám nielen postele, ale berú nám aj zdravotníckych pracovníkov,” informoval MUDr. Marián Kollár, prezident Slovenskej lekárskej komory. Taký pacient odčerpáva sily zdravotníkov a zaberá miesto niekomu inému.

MUDr. Peter Visolajský z nemocnice Nitra povedal, ze nemocnica to nevie inak riešiť. Všetci sú už na pokraji svojich síl. Zdravotníci sú vyčerpaní, lebo sa v nemocnici starajú o úplne zdravých ľudí, prípadne tých, ktorí by sa doma mohli vyliečiť paralenom a čajom.

Ale nikto sa nezamýšľa nad tým, prečo asi takého príbuzného doma nechcú? Lebo médiá urobili z respiračného ochorenia strašiaka gigantických rozmerov a všetky iné informácie, zo štúdií z celého sveta, ktoré covid prirovnávajú iným, podobným respiračným ochoreniam cenzurujú a lekárov a vedcov s iným názorom zosmiešňujú a ponižujú. V správach, aj v Televízii Markíza, už 10 mesiacov nič iné ani nevysielajú, len katastrofické scenáre a rastúce čísla. To sa potom nemožno čudovať, že niektorí ľudia tejto mediálnej masáži a propagácii uverili a úplne stratili zdravý úsudok. Akoby už iné choroby neexistovali.

Ani naša vláda sa nesnaží ľuďom vysvetliť, že pozitívny, ešte neznamená infekčný, lebo testy nedetekujú množstvo vírusovej nálože. Naďalej šíria strach a paniku. Spoliehajú sa na testy, ktoré boli spochybnené v desiatkach príspevkov lekárov, ktorí sa nebáli prehovoriť. To, že Ag testy za pozitívne označili mlieko, ovocný džús a colu, už škoda pripomínať. V Tanzánii, v máji 2020, PCR testy vyhodnotili covid pozitívne papáju a kozu, vzorky, ktoré dal prezident označiť ľudskými menami a otestovať, lebo pochyboval o efektivite testov. Zjavne oprávnene. Po testovaní prezident vyhnal pochybných vedcov z krajiny a preto tam žiadny covid nemajú. Evidujú stále rovnaké čísla ako v máji 2020 (21 úmrtí s covidom a 509 prípadov covidu). Tanzánia má pritom 56 miliónov obyvateľov! Momentálne je Tanzánia a ostrov Zanzibar najžiadanejšou destináciou českých turistov počas zimnej dovolenkovej sezóny. Nevyžaduje testy a karanténu a nemá žiadne podmienky pre vstup do krajiny ani pre Slovákov.

K mnohým ľuďom sa podobné články o testoch ani nikdy nedostanú, lebo za svoj jediný zdroj informácií považujú práve televíznu obrazovku. Politikom vyhovuje, že sa ľudia boja, môžu tak presadzovať ďalšiu “atómovú zbraň”, ktorá po testoch naplní ich peňaženky a peňaženky ich sponzorov a tou je vakcína – spása sveta.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Televízne noviny, Televízia Markíza, 9.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply