Pád ľudskej dôstojnosti a kultúry až na dno

Tagged With: , , , Add Comment

Volení uchádzači o kandidátov na ústavných sudcov sa vďaka parlamentu ocitajú v pozícii a stave poníženej ľudskej a osobnej dôstojnosti.

Sú porušované ich základné ľudské práva v časti právo na ľudskú dôstojnosť a slušné zaobchádzanie. Parlamentní poslanci ale zaobchádzajú s volenými živými ľudskými osobami ako s mŕtvymi vecami; platí ale zákon, ktorý má zvieratá za cítiace živé bytosti…
Jedným z prvých poškodených je Dr. h. c. prof. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD. Doc. JUDr. Róbert Fico, CSc.
Nežalovateľné. Dá sa očakávať (mám názor) že do štvrtka to vzdajú ďalší a ďalšie uchádzačky…
Jediné možné riešenie: Odpolitizácia voľby ústavných sudcov a kreovania zloženia ústavného súdu.
Okrem rektorky Akadémie policajného zboru Lucii Kurilovskej, ktorá postup ústavno-právneho výboru označila ako nedôstojný, a Róberta Fica, svoje prihlášky stiahol aj Radovan Hrádek za ĽSNS.
Zo 132 prítomných za verejnú voľbu proti tajnej hlasovalo 64 verzus 52 poslancov, zdržalo sa 16 (ĽSNS avizovala, že tajne voliť nebude). V pozícii nehlasujúcich 0 (nula) poslancov.

Poslanci Smeru a SNS hádzali do schránky prázdne alebo znehodnotené volebné lístky, ktorých malo byť až okolo 50…
Nová predsedníčka ústavno-právneho výboru Irén Sárközy, vyhlásila, že Róbert Fico splnil podmienky pre voľbu, ale hlasovať zaň nebude, čo „rozčertilo“ stranu Smer…
Poslanci hlasovali-nehlasovali podľa Návrhu na voľbu kandidátov na sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky (tlač 1265).
132 poslancov si prevzalo hlasovacie lístky. 13 poslancov lístky neodovzdalo.
Politický chaos a deň volieb plný neočakávaných prekvapení.
Poslanci za stranu buď lístky neodovzdalo alebo ich odovzdali neplatné.

Poslanci nezvolili žiadneho kandidáta na ústavného sudcu.
Martin Glváč (Smer) plénu voličov oznámil, že nik z navrhovaných uchádzačov nebol zvolený, teda prezidentovi nebude predložený ani jeden kandidát.
Smer nevylučuje, že jeho poslanci budú hlasovať vo štvrtkovom druhom kole voľby ústavných sudcov inak. „Máme zajtra celý deň na to, aby sme rokovali a vo štvrtok povieme, aký bude ďalší postup,“ povedal podpredseda strany Juraj Blanár.
Hlavný problém Smeru bola tajná voľba a „zrada“ Mosta-Híd.
Martin Glváč zároveň plénu oznámil, že druhé kolo voľby bude vo štvrtok 14. Februára o 11-tej predpoludním.
Tak, to by sme mali.
Vládna koalícia sa otriasa v základoch.
Ešte stále ste za tento typ horizontálnej parlamentnej demokracie?
A čo prezident? Stav vecí verejných je na rozpustenie parlamentu pre neschopnosť a obštrukcionizmus.
Hrozí Slovensku ústavná kríza? Alebo už je? Potrebuje Slovensko ešte aj predčasné voľby? Kam až siahajú možnosti tohto parlamentarizmu a hlasovania-nehlasovania “podľa slobodnej vôle a svedomia”?
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

http://www.blogovisko.sk/pad-ludskej-dostojnosti-a-kultury-az-na-dno.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Juraj Režo

Pridaj komentár

  & Časopis