Pán Matovič, nie sme otvorená, ale nesvojprávna ekonomika

· Čas čítania: 2 min.
foto: medium.com

 

Predseda vlády SR publikoval najabsurdnejší príklad toho, ako sa dá pred okruhom určitého typu ľudí žonglovať so slovami a z čiernej vyrobiť bielu. Matovič píše: „Sme najotvorenejšia európska ekonomika = vyrábame veľmi veľa na export (pre iné krajiny)“.  Jeho status sa týka opatrení v súvislosti s koronavírusom, no tieto slová len dokazujú enormný podiel nekompetentnosti. Na rozdiel od minulých čias, kedy bolo Československo v mnohých oblastiach sebestačným až do takej miery, že bolo schopné svoje výrobky vyvážať, dnes je miera našej závislosti na nadnárodných zahraničných koncernoch priam fatálna. To je súhrnný výsledok nielen domácej politiky po roku 1989 ale aj globálnych mechanizmov, ktoré prevzali dominantnú kontrolu nad hospodárskou politikou národných štátov. Prostredníctvom politikov presviedčajú masy ľudí, že ich podradná úloha lacnej pracovnej sily za pásmi v montážnych halách priemyselných gigantov, ktoré Slovenskej republike riadne neodvádzajú dane, je exportná sila „najotvorenejšej ekonomiky“. V skutočnosti si túto vetu každý vedomý občan SR vie veľmi jednoducho preložiť do jazyka reality: „Sme nesvojprávna ekonomika zámerne podriadená cudzím privátnym záujmom, pričom neprodukujeme vlastné výrobky na export, ale dodávame, montujeme a slúžime iným, aby mohli exportovať“. 

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár