Panika, panika, panika! Koronavírus ako prostriedok výnimočného stavu

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : www.globallookpress.com

Strašidelné správy o koronavírusovej pandémii stále prevládajú a požiadavka nosiť rúška zostáva. Existuje dobrý dôvod domnievať sa, že to má iné dôvody ako obavy o verejné zdravie.

Aj v júli 2020, viac ako štyri mesiace po vypuknutí koronavírusovej krízy v Nemecku, nemecké mainstreamové médiá poskytujú svojim čitateľov nové panikárske správy. Vláda pravidelne vyhlasuje, že pandémia ešte neskončila.

Zatiaľ čo pôvodne sa informovalo o „rekordných hodnotách“ a hodnotenie krajín sa používalo podobne ako na olympijských hrách (bez toho, aby tieto čísla súviseli s počtom vykonaných testov a veľkosťou populácie), spravodajstvo sa teraz zameriava na individuálne miestne ohniská, údajné nebezpečenstvo „druhej vlny“ a otázku možnej vakcíny.

Všeobecne – a od začiatku to platilo: to, čo je vhodné na šírenie nepokojov a obáv, sa zvýrazňuje; to, čo sa dá použiť na upokojenie, sa neuverejní. Vzhľadom na zjavné paralely s podobnými extrémnymi situáciami v prípade vojny a „teroru“ sa dá prinajmenšom predpokladať, že zriadenie tohto výnimočného stavu slúži aj na rozšírenie možností kontroly a zasahovania štátu do súkromia, ktoré by v normálnych časoch bolo nemysliteľné.

Neustále propagovanie RNA vakcíny ako prostriedku na ukončenie pandémie naznačuje, že ekonomické záujmy by mohli tiež hrať svoju úlohu. Jedným z oponentov je lekár Wolfgang Wodarg, ktorý považuje podávanie takejto vakcíny za nezodpovedné a trestné. Avšak, samozrejme, v prípade médií hlavného prúdu v Nemecku a všade inde takéto úvahy stále zostanú „konšpiračnými teóriami“. Ako uviedla kancelárka Angela Merkelová v stredu pred parlamentom EÚ: „Proti pandémii nemožno bojovať klamstvami a dezinformáciami, ani s nenávisťou a agitáciou. Populizmus, ktorý popiera fakty, sa ukazuje ako obmedzený. V demokracii je potrebná pravda a transparentnosť.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

zdroj : Panik, Panik, Panik! Corona als Mittel zum Ausnahmezustand , rt.com, 10.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár