Pápež František chce v lietadle len očkovaných

Foto: collective-spark.xyz

Na konci januára Vatikán oznámil, že každý novinár, ktorý by chcel cestovať marcovým pápežským letom do Iraku, si musí do tela povinne pichnúť vakcínu proti koronavírusu. „Niektoré situácie mimo kontroly organizácie letov môžu sťažiť dodržiavanie opatrení na osobnú ochranu pred Covid-19, najmä pokiaľ ide o sociálny dištanc. Preto je potrebné v primeranom čase podstúpiť očkovanie proti Covid-19, aby sme sa na apoštolskej ceste Svätého otca Františka v Iraku mohli zúčastniť“.

Tlačový hovorca chce presvedčiť verejnosť po tom, čo pápež a Zuzana Čaputová počas stretnutia nemali ani len „spásonosné“rúško, že je potrebný sociálny dištanc, povinné očkovanie a „šéf Vatikánu“ je ochranca viery smerujúci do Iraku, nie len nejaký sluha globalistov. Kto však pozná jeho výroky a činy, vie o tom, že pravoverní pápeži histórie by ho zrejme z Vatikánu hnali  palicou ako protikresťanského heretika.

František už údajne dostal vakcínu Pfizer, za ktorej účinky sa výrobca (pre istotu) zbavil zodpovednosti. Text tlačového hovorcu, ktorý podmieňuje vstup na let vakcináciou, tiež obsahuje vetu, že „všetkým cestujúcim sa odporúča, aby mali pri sebe údaj o svojej krvnej skupine“. Žeby sa počíta s vedľajšími účinkami a teoretickou potrebou danú osobu zachraňovať? Na to nám zrejme nikto neodpovie.

Súčasný pápež tiež nazval tých, ktorí pochybujú alebo nechcú si dať vakcínu, za „samovražedných popieračov“, ktorí hazardujú so zdravím. Aký to rozdiel oproti katolíckym misionárom, ktorí sa nebáli chodiť do najzamorenejších oblastí v minulosti, keď všetci (vrátane lekárov) utiekli. A to boli skutočne viditeľné a hmatateľné epidémie, ktorých následky videl každý na vlastné oči.

„Neviem, prečo niektorí ľudia hovoria nie. Lekári to navrhujú ako niečo, čo môže byť užitočné“, komentoval František. V januári Vatikán zaočkoval skupinu asi 25 ľudí bez domova, ktorí sa zdržiavajú v opatrovateľských a pobytových zariadeniach Úradu pápežskej charity, informovala tlačová kancelária. Ako dopadli pravdepodobne nezistíme a ak áno, iste budú na vine len iné choroby.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Vatican Demands Vaccination for Anyone Aboard Papal Flight to Iraq; Conservative Hub, 22.1.2021

(2) Coronavirus: el papa Francisco ya fue vacunado en el Vaticano con la dosis de Pfizer; autor: Elisabetta Piqué; El Nación, 13.1.2021

(3) Covid: Vatican says coronavirus vaccines ‚morally acceptable‘; BBC, 22.12.2020

(4) Pope Francis Calls Opposition To COVID-19 Vaccine „Suicidal Denial“; AFP/NDTV, 9.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár