Paralýza vzdelávania

· Čas čítania: 3 min.
Fotot: Shutterstock

„Keď sa to začne diať, vzpriamte sa, zodvihnite hlavu, lebo sa blíži vaše vykúpenie.“ (Lk 21, 28)

K fyziológii novej totality

Udalosti okolo politikmi vyhlásenej pandémie s následnými sanitárnymi opatreniami počnúc marcom 2020 spustili proces kreovania novej totality. Na rozdiel od klasickej, tvrdej totality, známe monštruózne procesy 50. rokov nahradí v pružno-mäkkej totalite preventívne zastrašovanie oponentov tak, ako to dnes už robí NAKA (ostentatívne domové prehliadky) v korelácii s prepracovaným mediálnym lynčovaním.

Prechod od organickej k prísne organizovanej spoločnosti naberie kolosálne rozmery, čo vystihol Nikolaj Berďajev. Vládna moc na pokyn svetovládneho prediktora bude používať pružné regulačné nástroje správania ľudí v korelácii s flexibilnou úpravou zákonov. Obvyklé stanné právo nahradia zákazy vychádzania, určí sa akčný rádius pohybu, regulovanie otvárania a zatvárania prevádzok, počty a oblečenie, úpravy zovňajšku budú na spôsob pružného regulovania, podľa chuti maniackeho establishmentu. Človek, teda už nie občan, neskoršie degradovaný na biorobota, sa stane opičkou na gumičke alebo hračkárskym jojom v rukách mocných. Výbor pre verejné blaho a výbor pre bezpečnosť totalitnej francúzskej revolúcie sa už zlúčil v tzv. ústrednom krízovom štábe, ktorý je zložený z podstatnej časti skazenými politikmi a poplatnými „odborníkmi“.

Zriadi sa sanitárna polícia, ktorej funkciu nateraz uskutočňujú prevažne zamestnanci úradov verejného zdravotníctva. Metódy gestapa, NKVD, ŠtB, avšak v jemnejšej, mäkkej podobe, sa budú uplatňovať na malej skupine slobodných ľudí na výstrahu ustrašenej väčšiny. Bežné flexibilné kontroly, napr. testovacích preukazov, potom tzv. vakcinačných kariet, sa stanú životodarnou vstupenkou do obchodu. Až teraz nám odkryli význam podobenstva o šelme z pera svätopisca: „Všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.“ (Zjv 13, 16 – 17)

Dnešní tvorcovia nových poriadkov už nepotrebujú systém gulagov, pretože celá masová spoločnosť sa stala väzením, čo vystihol filozof José Ortega y Gasset. V tejto počítačovej sieti vedia o nás všetko dôležité. Nepotrebujú popravy ani likvidáciu ľudí prepracovaním na gigantických stavbách či vo vyhladzovacích táboroch, ani deportovať a presídľovať, veď majú prírodu vo svojich službách. Použiť biologickú zbraň hromadného ničenia a nastaviť ju na isté parametre nie je ťažké. Už dlho hovoria o premnoženej planéte, a dokonca niektorí si myslia, že človek nie je vhodným obyvateľom Zeme. Neomaltuziánske praktiky už ovládali predsa nacisti. A manipulácia s číslami je v dobe kybernetickej nadvlády a masmediálnej supremácie asi najľahšia. Stalinova téza: „Nie je dôležité, ako sa hlasuje, ale ako sa hlasy spočítavajú,“ by v súčasnej epoche prekvapila aj jej autora. Umberto Eco v Babylonských hovoroch príznačne ohodnotil výpovednú hodnotu hry čísel: „Vtipné prirovnanie hovorí, že štatistika je veda, podľa ktorej ak jeden človek zje denne dve kurčatá a druhý ani jedno, každý z nich zje denne jedno kurča; pre človeka, ktorý kurča nemal, je aj polovica kurčaťa denne niečo pozitívne, niečo, o čo treba bojovať. Dosiahnuť priemer znamená nedosiahnuť nič.“ Takto nám vymyslenou technológiou frankfurtskej školy „konštrukcie sociálnej reality“ servírujú mediálne fakty: imaginárne čísla nakazených, zomrelých, nedostatočné kapacity nemocníc, cintorínov a krematórií, a hlavne ustrašené tváre zamaskovaných ľudí.

Nikolaj Berďajev rezultuje: „Dokázali ste zviesť mnohých, pritiahli ste si srdcia pod maskou dobra. Toto prevracanie hodnôt, tento podvod a klam začali ešte pred vznikom socialistického internacionalizmu vo vašom humanistickom pacifizme, liberálnom kozmopolitizme a slobodomurárstve.“ Satanokracia – filozofom zavedené označenie toho, čo urobili a robia ideológovia komunizmu s degradovaním človeka. „Vaším otcom je diabol a vy chcete plniť túžby svojho otca. On bol vrah od počiatku a nezotrval v pravde, lebo v ňom pravdy niet. Keď luhá, hovorí zo seba, lebo je luhár a otec lži.“ (Ján 8, 44)

Autor: Peter Grečo

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár