Paríž: Aktivisti hnutia Extinction Rebellion sa vyzliekli počas protestnej akcie proti znečisteniu životného prostredia

· Čas čítania: 2 min.
foto: twitter

Aktivisti hnutia ochrancov prírody Extinction Rebellion usporiadali pred budovou ministerstva hospodárstva a financií Francúzska v Paríži protestnú akciu proti tomu, že štát sponzoruje podniky, ktoré znečisťujú životné prostredie.

Aktivisti sa vyzliekli do spodnej bielizne pred budovou ministerstva a  pripevnili sa reťazami ku kovovému plotu. Jedna z aktivistiek poliala spolubojovníkov červenou farbou, ostatní mali v rukách plagáty s protestnými heslami. Fotografie a videá boli zverejnené na stránke Extinction Rebellion na Twitteri , a následne vo viacerých domácich a zahraničných médiách.

Odcudzujeme konanie francúzskej vlády v rámci obnovenia hospodárskej činnosti v krajine. Štát preferuje smrtonosný systém, podporujúci výrobu, ktorá znečisťuje životné prostredie, ale práve potrebnosť boja proti klimatickým zmenám je čoraz naliehavejšia v období narastajúcej chudoby, hladu, epidémií a vojen“, uvádza sa v stanovisku Rebellion.

Ochrancovia prírody podčiarkli, že daná akcia má celoeurópsky charakter a koná sa aj v ďalších mestách v rámci Európskej únie. Zároveň organizátori parížskeho protestného vystúpenia uviedli konkrétne požiadavky na francúzsku vládu.

V tom čase, keď účastníci Občianskeho klimatického konventu prezentovali 149 opatrení boja proti klimatickým zmenám, vláda radšej nalieva sedem miliárd eur do leteckého a päť miliárd eur do automobilového priemyslu, namiesto toho, aby investovala tieto finančné prostriedky do zdravotníctva alebo na riešenie ekologických problémov“, deklarovali účastníci protestnej akcie hnutia ochrancov prírody Extinction Rebellion.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1 Paris: des militants d’Extinction Rebellion s’enchaînent au ministère de l’Économie, Twitter, 30.6.2020

2 Paris: des militants d’Extinction Rebellion s’enchaînent au ministère de l’Économie, BfmTv, 30.6.2020

3 EN IMAGES — Des activistes d’Extinction Rebellion s’enchaînent au ministère de l’Économie, Reporterr, 30.6.2020
4 ECOLOGIE, LE LIVE – À Paris, des militants d’Extinction Rebellion s’enchaînent au ministère de l’Économie, LCI, 30.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár