Parlament Kolumbie schválil zákon o doživotí pre pedofilov

Ilustračné foto: Shutterstock

Parlament Kolumbie schválil zavedenie trestu vo forme doživotného väzenia pre občanov, ktorí sa dopustia násilného konania sexuálneho charakteru voči neplnoletým. Informácie o tom zverejnil kolumbijský denník El Tiempo.

Ako uviedli autori článku, daný zákon bol schválený počas zasadnutia Senátu (Horná komora kolumbijského parlamentu), ktoré sa uskutočnilo tento štvrtok. Za uvalenie doživotného trestu na páchateľov – pedofilov hlasovalo 75 zo 108 senátorov. Zástupcovia opozície sa hlasovania zdržali, pretože, ako sa vyjadrili ich lídri, tento zákon porušuje znenie kolumbijskej ústavy. Pripomenuli, že článok 34 ústavy zakazuje uvalenie trestu vo forme doživotného väzenia  /https://www.eltiempo.com/politica/congreso/congreso-da-via-libre-a-la-cadena-perpetua-para-violadores-y-asesinos-de-ninos-508636/.

Daný zákon vstúpi do platnosti po zverejnení v oficiálnych novinách vlády Kolumbie. Stanovená výška trestu môže byť prehodnotená po uplynutí 25 rokov.

Zdroj:

Decisión histórica: Congreso da vía libre a la cadena perpetua, El Tiempo, 18.6.2020

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply