Pavučina: Adam Znášik

Adam Znášik sa narodil v Bratislave do obyčajnej petržalskej rodiny. Strednú školu skončil v deväťdesiatych rokoch za vlád Vladimíra Mečiara. Údajne dlho nevedel, čím chce byť, s výnimkou silnej túžby osamostatniť sa. Spočiatku pracoval ako brigádnik v reštauráciách a na čerpacej stanici v mestskej časti Bratislava-Patrónka. Ako sám uvádza, znechutený pomermi, aké panovali na Slovensku za mečiarizmu, rozhodol sa ísť študovať politológiu, ale nespravil skúšky. Namiesto toho vyštudoval Fakultu masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Neskôr založil internetový obchod s tričkami Kompot; jeho portfólio sa časom rozšírilo a navyše začal fungovať ako internetový agregát a prepojenie na rôzne pochybné servery, z ktorých najodióznejší je portál zomri.sk. Medzi ďalšími je Denník N, akýsi tvorivý dievčenský ansámbel KundyCrew, sieť knihovníctiev Artforum, spoločnosti Slovakia Gift a Kresky.

Do sveta politického marketingu vstúpil Adam Znášik po založení reklamnej agentúry Komplot, s. r. o., spolu s obchodným partnerom Petrom Hajdinom. Podieľali sa na príprave a realizácii viacerých volebných kampaní za stranu SDKÚ, spolupracujú s celou paletou organizácií od Istrobanky a Slavia Capitalu po koncern Siemens a portál profesia.sk.

Najviac sa však Znášik preslávil za prezidentských volieb 2014. Spolu s Hajdinom sú považovaní za architekta Kiskovho volebného víťazstva. Odvtedy ho mainstream netituluje inak než odborníka na politický marketing a strategickú komunikáciu. Znášik má solídne vzťahy s bratislavskou žurnalistickou smotánkou, ako aj s euroatlanticky orientovanými kádrami z neziskových organizácií, ktoré si spravili rukojemníkov z viacerých profilových ministerstiev. Je zadobre rovnako so štátnym tajomníkom MO SR Róbertom Ondrejcsákom, ako aj novinárom Denníka N Jakubom Godom, ktorý sa ako agent provokatér nedávno pokúsil zdiskreditovať portál Hlavné správy.

Autor: Stanislav Slabeycius

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply