Pavučina: Arpád Soltész

Tagged With: , , , Add Comment

Potetovaný dlhovlasý rodák z Košíc nastúpil pred rokom 1989 na štúdium nemčiny a prekladateľstva v Prešove. Štúdium však dodnes nedokončil. Necelé dva mesiace pred novembrovými udalosťami emigroval ako 20-ročný do Nemecka. Po prevrate sa vrátil do Košíc a – hoci bez potrebného vzdelania – zamestnal sa ako novinár postupne pre Košický večer, Korzár, Pravdu, Plus 7 dní aj Národnú obrodu.

Nenávidí Mečiara, Rusov, Východ, Slovanov. Sám seba nepovažuje za Slováka, pričom argumentuje tým, že v jeho rodine boli aj maďarskí, židovskí a rómski predkovia. Keď v roku 2016 zomrel ideológ slovanskej vzájomnosti Sergej Chelemendik, Soltézs sa na tom zabával. Na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom vyzval svojich priateľov, aby nedávali až tak veľmi najavo, že sa tešia, lebo „aj to bol človek. Asi“. Slovania sú podľa neho čvarga východnej Európy a sami nič nedokážu. Preto potrebujú Západ, aby ich skultivoval a dovtedy majú podľa neho vymrieť dve až tri generácie Slovákov. „Až potom bude Slovensko z najhoršieho von.“

Neskôr pracoval v Hospodárskych novinách. Do Bratislavy každodenne dochádzal z maďarského Mosonmagyaróváru, kde býval aj s priateľkou. Dnes pôsobí ako moderátor a komentátor mainstreamových médií TV Joj a stránky aktuality.sk. Je známy najmä ako tvár portálu zomri.sk. Nie je to však informátor a spravodajca, ale burič a agitátor. Keď mu dochádzajú argumenty, prechádza na slovník pouličného chuligána, a tých, ktorí s jeho postojom nesúhlasia, bezostyšne pranieruje.

Autori: Stanislav Slabeycius, Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis