Pavučina IRENA BIHARIOVÁ

Tagged With: , Add Comment

Právnička Irena Bihariová je jednou z tvárí Progresívneho Slovenska, ktorá má prilákať voličov národnostných menšín, ale aj byť zárukou pre skalných, že PS reprezentujú tí, ktorí nedopustia, aby v strane vyrástli noví Sulíkovia kritizujúci EÚ. Pritom pre .týždeň povedala, že progresívci by si mali dať pozor, aby sa nestali len bratislavskými slniečkarmi odtrhnutými od reality. Jej kroky však tomu nenasvedčujú.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Bihariová sa autorsky a editorsky spolupodieľala napr. na brožúrke Násilie z nenávisti – manuál pre sociálnych pracovníkov, ktorá vyšla ako súčasť projektu Hľadanie účinných nástrojov ochrany obetí zločinov z nenávisti, financovaného programom Trestného súdnictva EÚ, a projektu Predchádzanie zločinom z nenávisti v krajinách strednej a východnej Európy a západného Balkánu, financovaného Medzinárodným vyšehradským fondom.
Ako podpredsedníčka PS je vlastne silným adeptom na ministerku vnútra (čomu by mohlo nasvedčovať jej nedávne ocenenie od NAKA). V tejto funkcii by sa mohla zamerať aj na trestné činy extrémizmu, vrátane problematiky tzv. cyberhate – protiprávnych prejavov nenávisti v online prostredí, na ktoré sa špecializuje.

Autor: Michal Albert

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis